Ondřej Zdráhala zawodnikiem SPR Wisły Płock

Czeski rozgrywający Ondřej Zdráhala od nowego sezonu będzie bronił barw Orlen Wisły Płock. Król strzelców ostatnich Mistrzostw Europy związał się z naszym klubem dwuletnią umową.

– Na pozycji środkowego rozgrywającego szukaliśmy zawodnika ogranego, dającego nam „z miejsca” konkretną jakość, ale jednocześnie cały czas głodnego gry, może nawet mającego coś do udowodnienia – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Michał Zołoteńko. – Takim graczem w naszej opinii jest właśnie Ondřej Zdráhala, który znajduje się obecnie w życiowej formie, o czym zresztą świadczy jego dyspozycja podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. W nowym sezonie ma być reżyserem naszej gry oraz wspomagać młodszych chłopaków doświadczeniem i wiedzą. Witam Ondřeja w naszym klubie i życzę mu sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

– Zdecydowałem się na ten transfer, gdyż chcę grać na najwyższym poziomie – mówił zaraz po podpisaniu kontraktu Ondřej Zdráhala. – Po Mistrzostwach Europy kilka klubów wyraziło zainteresowanie moją osobą. Ja uznałem, że najlepszym wyborem będzie ORLEN Wisła Płock. Teraz chcę pokazać mój najlepszy handball i pomóc klubowi w osiąganiu sukcesów.

Ondřej Zdráhala od 2016 roku broni barw szwajcarskiego TSV St. Otmar St. Gallen, gdzie już w swoim pierwszym sezonie zdobył 134 bramki. Przed laty występował w takich drużynach, jak Baník Karviná, TV Großwallstadt, Bodø HK, czy ASV Hamm-Westfalen. W tym roku na Mistrzostwach Europy był kapitanem reprezentacji Czech, która została objawieniem turnieju. Duża w tym zasługa właśnie Ondřeja Zdráhali – najlepszego strzelca całych mistrzostw. W swojej karierze wystąpił ponadto na Mistrzostwach Świata 2015 oraz Mistrzostwach Europy 2010. W reprezentacji naszych sąsiadów więcej występów mają jedynie legendarni Jan Filip oraz Filip Jicha.

– Druga młodość? Jestem na to za młody – odpowiada z uśmiechem Czech. – Nie prześladują mnie kontuzje, jestem w dobrej formie fizycznej i cały czas czerpię dużą radość z gry. Chcę utrzymać swoją dyspozycję z Mistrzostw Europy i przekuć ją na sukces mojej nowej drużyny.

Źródło: SPR Wisła Płock.
Fot. SPR Wisła Płock