Kolorowe pisanki królują na Starym Rynku. Nie sposób ich nie zauważyć [FOTO]

W tym przypadku można już śmiało użyć słowa – tradycja. Bowiem od kilku lat tuż przed świętami Wielkiej Nocy pojawiają się na Starym Rynku. Są ogromne, kolorowe, z różnymi motywami. Nie można ich po prostu nie zauważyć…

Mowa oczywiście o płockich jajach Wielkanocnych, które od kilku dni już przyciągają mieszkańców miasta, i nie tylko, na starówkę. A w świąteczne dni będą wręcz oblegane – będzie to czas spacerów i odpoczynku. Praktycznie każdy, kto znajduje się w  pobliżu gigantycznych pisanek natychmiast wyjmuje telefon komórkowy lub aparat fotograficzny i robi zdjęcia. W okresie świąt stanowią wesołą i ciekawą atrakcję.

Tegoroczne pisanki ozdabiają bajkowe postacie, wesoło fruwające motyle czy kwitnące kwiaty. Nie zabrakło także wzorów bardzo abstrakcyjnych i motywu filmowego. Trzeba przyznać, że twórcy wykazali się niezwykłą kreatywnością przy ich tworzeniu. A jest to młodzież z Gimnazjum i Liceum Plastycznego w Płocku. Przed płockim ratuszem stanęło 15 jaj – każde inne, każde ciekawe. Polecamy zatem świąteczny spacer wprost na Stary Rynek w Płocku. Jest co podziwiać.

Fot. Lena Rowicka