Płockie ścieżki rowerowe wśród 30 topowych inwestycji w Polsce. Kto jeszcze na liście?

„Płockie rozwiązania komunikacyjne ułatwiające ruch rowerowy i pieszy zostały nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018” – czytamy w serwisie portalsamorządowy.pl.

To już siódma edycja konkursu Top Inwestycje Komunalne, którą organizuje portalsamorządowy.pl i Grupa PTWP. W wyborze laureatów konkursu organizatorów wspierają profesjonaliści z takich dziedzin jak: administracja, samorząd i biznes. Przewodniczącym 15 osobowego składu komisji jest Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Płockie ścieżki rowerowe znalazły się na liście 30 nominowanych inwestycji z całej Polski. Nasze miasto znalazło się wśród przedsięwzięć realizowanych w takich miastach jak Wrocław, Opole, Katowice, Malbork czy Gdańsk. – Celem konkursu jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. W tej edycji interesują nas jednak nie tylko klasyczne inwestycje, ale także proekologiczne projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities – napisał na swojej stronie organizator.

Wybór trzydziestu inwestycji to pierwszy etap konkursu. Podczas drugiego etapu swoich faworytów wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu. Każdy z 15 członków wytypuje 5 inwestycji, po podliczeniu głosów wszystkich członków Rady okaże się, która inwestycja zebrała najwięcej wskazań. Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2018 zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który odbędzie się w połowie maja.

Na płocką inwestycję możecie zagłosować w tym miejscu.

Fot. mazovia.pl oraz UMP.