Spalili kukłę, inwestują w bezpieczeństwo i co jeszcze? Dzieje się w Słupnie [FOTO]

W duchu tradycji dzieci z przedszkola i szkoły w Słupnie pożegnały zimę, a przywitały najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Z mostu do rzeki wrzucono palącą się marzannę. Widok palącej się kukły, która symbolizuje zimę był imponujący. Wśród dzieci wzbudziło to radosne okrzyki.

Tym sposobem zima odpłynęła w siną dal, a wiosna na dobre zagościła w całej gminie i… Polsce. Po zatopieniu marzanny był czas na inne atrakcje. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słupnie spędzili ten dzień w duchu sportowej rywalizacji. Pierwszy dzień wiosny w gminie upłynął pod znakiem dobrej zabawy i mnóstwa uśmiechu.

Bezcenne inwestycje

Dzięki staraniom wójta gminy Marcina Zawadki na wniosek radnych Małgorzaty Sawickiej i Pawła Baranowskiego, którzy od dawna dostrzegali potrzebę poprawy bezpieczeństwa przy drodze krajowej DK-62, w drugim kwartale tego roku doświetlone zostanie przejście dla pieszych przy ul. Dębowej. – Obok sygnalizacji świetlnej, pojawią się tutaj również znaki aktywne z pulsatorem – mówi wójt gminy. Taką decyzję – po sygnałach z urzędu gminy w Słupnie, analizie wypadków oraz wizji w terenie – podjęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie. To już kolejna, ważna inwestycja związana z bezpieczeństwem mieszkańców gminy. Na początku roku, przy przejściu przez jezdnię tuż przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej i żłobku w Słupnie zostały zamontowane wyspy dla pieszych oraz wydzielony bezpieczny lewoskręt w ul. Kościelną.

To jednak nie wszystkie inwestycje, które podniosą bezpieczeństwo mieszkańców gminy i nie tylko. Na środowym spotkaniu (28 marca) ustalono, że na odcinku niebezpiecznej drogi powiatowej nr 2959W Wilczkowo-Bodzanów- Słupno pojawią się znaki ostrzegawcze, a także położona będzie specjalna warstwa wibracyjna na nawierzchni, która sprawia, że kierowcy zdejmują nogę z gazu. W tym miejscu częściej pojawiać się będą patrole policji. Te działania mają zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pieszego i drogowego na terenie osiedla Krzelewo w Słupnie. Przypomnijmy. Tylko w lutym tego roku doszło na tej drodze w rzeczonym miejscu do trzech wypadków.

Wyniki głosowania już niebawem

W piątek, 30 marca, zakończyło się głosowanie w plebiscycie „Tygodnika Płockiego” na wydarzenie roku 2017 „Z Tumskiego Wzgórza”. Warto podkreślić, że w kategorii „W regionie” inwestycje w gminie Słupno utrzymują się zawsze w ścisłej czołówce. Marcin Zawadka miedzioryt z Tumskim Wzgórzem odebrał w 2016 roku za otwarcie żłobka w gminie w 2015 roku. Tym razem czytelnicy TP mogli głosować na  projekt Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie, czyli „Centrum Aktywizacji Seniora”. Czy Słupno wygra i kolejny miedzioryt przyjedzie do gminy? O tym dowiemy się za tydzień, 6 kwietnia, podczas uroczystej gali.

Dzięki logo poznacie je z daleka

Dwa pojazdy, które od niedawna służą mieszkańcom gminy Słupno, zostały oznakowane logo gminy. Ford transit  przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada 18 miejsc. Auto zostało przeznaczone na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy i będzie w dyspozycji tutejszego GOPS. Ford kosztował ok. 175 tys. zł, dofinansowanie z PFRON wyniosło 95 tys. 500 zł. Kolejnym samochodem oznakowanym logo gminy, które jeździ po gminnych ulicach i drogach jest siedmioletni fiat scudo. Auto zostało zakupione ze środków gminy, służy do przewozu żywności do placówek oświatowych na terenie gminy.

Lista jest bardzo długa! 

Po zimowej przerwie prace drogowe w gminie ruszyły pełną parą. Inwestycje prowadzone są w wielu miejscach. – Na ulicy Pocztowej prace zakończą się do 30 czerwca tego roku. Została jeszcze do położenia ścieżka rowerowa i chodnik oraz zatoczki autobusowe – tłumaczy Marcin Zawadka. – To jednak nie koniec, a właściwie początek. Przed nami II etap budowy ulicy Pocztowej, czyli do skrętu w ulicę Żurawią wraz z ulicami przyległymi – Orlą i Bocianią. W tym roku chcielibyśmy zrobić duży odcinek drogi od skrzyżowania w Liszynie do skrętu w ulicę Bocianią – opowiada o inwestycjach drogowych włodarz gminy. Oprócz tych remontów w gminie planuje się ich jeszcze kilka np. ulicy Piastowskiej w Borowiczkach Pińkach, czy koniec prace na trasie Mirosław – Stare Gulczewo. – Chcielibyśmy jeszcze w tym roku rozpocząć budowę ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Święcieniec z Miszewkiem Strzałkowskim, poprawiać nawierzchnię na ulicy Klonowej i ulicach przyległych. Przed nami kolejne przetargi na inwestycje drogowe – podkreśla Zawadka. Lista ulic i dróg, które zyskają nowy wygląd jest bardzo długa.

Więcej wiadomości i zdjęć z gminy możecie obejrzeć na Facebooku w Informacje ze Słupna oraz na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

Fot. Urząd Gminy Słupno oraz InfoPłockTV.