Zatrzymani na gorącym uczynku. Kradli paliwo z cysterny [FOTO]

Dwaj mieszkańcy powiatu płockiego zostali zatrzymani w minioną środę przez płockich policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku – kradli paliwo z cysterny. Odpowiedzą za kradzież, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu, we współpracy z pracownikami Orlen Ochrony prowadzili ustalenia w sprawie kradzieży paliwa z cystern. W wyniku dokonanych ustaleń, policjanci na terenie jednej z płockich stacji paliw zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo z cysterny. Mężczyźni przed zatrzymaniem zdołali przelać z cysterny do swoich baniek ok. 30 litrów paliwa, jednak puste bańki, które były przygotowane w dwóch samochodach zaparkowanych w sąsiedztwie cysterny świadczyły o tym, że mieli oni zamiar ukraść znacznie więcej, bo około 150 litrów paliwa.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu płockiego w wieku 49 i 44 lat. Jeden z nich to kierowca cysterny, natomiast drugi to pracownik stacji paliw. Policjanci po zatrzymaniu udali się do miejsc zamieszkania tych mężczyzn, gdzie w wyniku przeprowadzonego przeszukania zabezpieczyli łącznie około 250 litrów paliwa.

Mężczyźni wczoraj zostali przesłuchani pod zarzutem kradzieży, jeden z zatrzymanych przyznał się w części do zarzutów, natomiast drugi nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Za kradzież w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Info i fot. KMP Płock.