Caritas zaprasza na VI Śniadanie Wielkanocne w Płocku

Tradycyjny żur staropolski oraz paczka na świąteczny stół zostaną przygotowane dla płocczan, którzy w Niedzielę Wielkanocną 1 kwietnia 2018 r. wezmą udział w VI Śniadaniu Wielkanocnym. Biskup płocki Piotr Libera zaprosił na nie osoby samotne, bezdomne i ubogie.

Ks. kan. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritas Diecezji Płockiej informuje, że VI Śniadanie Wielkanocne rozpocznie się po mszy św. rezurekcyjnej, która odbędzie się w katedrze, czyli około godz. 8.00. Mszy będzie przewodniczył ks. biskup senior Roman Marcinkowski, który wygłosi również homilię. 

Osoby ubogie, bezdomne i samotne, które nie mogą zasiąść do wielkanocnego stołu z bliskimi, zaproszone są na dziedziniec Caritas Diecezji Płockiej przy ulicy Sienkiewicza 34 w Płocku. Tam zostaną poczęstowane żurem staropolskim z jajkiem i kiełbasą. Poza tym otrzymają do domu świąteczną paczkę. Znajdzie się w niej chleb, wędlina, babka wielkanocna i słodycze.

Gorący posiłek zapewni Caritas Diecezji Płockiej – organizator przedsięwzięcia, którzy spodziewają się udziału około 250-300 osób.

Fot. Archiwum Caritas Diecezji Płockiej.