Tej tragedii można było uniknąć [FILM]

Bardzo częstym widokiem na naszych ulicach jest osoba, która idzie ze słuchawkami w uszach na dodatek patrząca w telefon – nie „istnieje” dla niej świat rzeczywisty. Nie pomagają żadne tłumaczenia i kampanie prowadzone przez służby mundurowe, że takie zachowania prowadzą do tragedii i nieszczęść.

Dziś, w pierwszym dniu wiosny, mazowiecka drogówka zainaugurowała tegoroczną edycję kampanii społecznej „SMARTSTOP”. Akcja dotyczy promowania bezpieczeństwa na drodze przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności odpowiedzialnego i rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych.

Pamiętaj! Będąc uczestnikiem ruchu drogowego użyj wyobraźni, jako niezwykle ważnego elementu bezpiecznego poruszania się po drogach. Wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach – ,,nie odcinaj się od rzeczywistości!”.

Poniżej zamieszczamy spot, który jest tak prawdziwy i wymowny w swojej treści, że trudno się nad nim nie pochylić i nie zastanowić. Udostępniajcie. Niech jak najwięcej osób to zobaczy!

Fot: Kadry z filmu materiału policyjnego promujące kampanię „SMARTSTOP”.