Już niebawem Petra wróci na plażowe boiska. Kiedy zagrają w Płocku?

Plażowa piłka ręczna w naszym mieście za sprawą BHT Auto Forum Petra Płock wzbudza mnóstwo emocji. Petra bowiem, ma setki wiernych kibiców, którzy chętnie dopingują drużynę. W zbliżającym się turnieju płoccy zawodnicy będą bronić mistrzowskiego tytułu i zapewne rozgrywki z ich udziałem będą gromadziły tłumy – jak bywało do tej pory. 

Już po raz piąty w Płocku zostanie rozegrany turniej piłki ręcznej plażowej. W dniach 29 czerwca – 1 lipca na płockiej starówce powstaną dwa boiska i efektowne trybuny. Płockie zawody będą jednym z turniejów eliminacyjnych o Mistrzostwo Polski pod szyldem PGNiG Summer Superligi.

Pierwszy turniej w cyklu zostanie rozegrany już w połowie maja. Plażowa Superliga zawita w tym roku m.in. do:
– Poznania (18 – 19 maja)
– Mielna (22 -24 czerwca)
– Płocka (29 czerwca – 1 lipca)
– Warszawy (6-8 lipca)

Rozgrywki zostaną zwieńczone finałowym turniejem Mistrzostw Polski, w którym wystąpią najlepsze polskie zespoły w kategoriach kobiet i mężczyzn. Organizatorzy planują rozegranie finału w dniach 3-5 sierpnia, na terenie warszawskiej siedziby sponsora tytularnego cyklu, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie BHT Auto Forum Petra Płock. A tydzień po turnieju piłki ręcznej plażowej (6-8 lipca), analogicznie do ubiegłego roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.

Już dziś trzymamy kciuki za płocką Petrę!

Fot. Archiwum UMP.