Szpital wojewódzki w Płocku bogatszy o nowy sprzęt. Tym razem do hemodializy

O najnowszej generacji sprzęt do hemodializy wzbogacił się wojewódzki szpital zespolony na płockich Winiarach.

Jest to Fresenius 500, który umożliwia jednocześnie hemodializę i hemodiafiltrację. Sprzęt zasilił wyposażenie oddziału Nefrologii. Umożliwi skuteczniejsze leczenie osób, które cierpią na choroby nerek. Koszt urządzenia to prawie 50 tys. zł. Jest to trzeci tak nowoczesny aparat, który zasilił płocki szpital. W tej chwili placówka dysponuje 27 aparatami do hemodializ.

Aparat ufundował Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia, który działa na terenie Polski od 1973 roku. W marcu 2010 roku uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego, której celem jest wspieranie lecznictwa, poprzez doposażanie placówek lecznictwa w nowoczesną aparaturę diagnostyczną i leczniczą, a także w niezbędny sprzęt medyczny. Na swoją działalność pozyskuje środki z 1 proc. podatku dochodowego, przekazywanego przez społeczeństwo.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza darowizna Stowarzyszenia na rzecz szpitala wojewódzkiego w Płocku. Dotychczas dzięki środkom od organizacji placówka wybudowała budynek Okulistki i Dermatologi, a także stała się posiadaczem dużej ilości sprzętu medycznego. – To jeden z naszych największych sponsorów – podkreśla Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki.

Uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu miało miejsce w piątek, 16 marca, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Wzięli w nim udział dyrektor szpitala wojewódzkiego – Stanisław Kwiatkowski, ordynator oddziału Nefrologii – Michał Kuriga oraz prezes  Stowarzyszenia Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia, Leszek Majewski.

Fot. Zdjęcia poglądowe.