Kolejne, płockie ulice do remontu. 70 milionów ze środków UE znacznie to przyśpieszy

image_pdfimage_print

Jest to bardzo dobra wiadomość dla płocczan. Kolejne, płockie ulice zostaną wyremontowane, będzie tam również rozdzielona kanalizacja ogólnopspławana. Zmodernizowane zostanie również ujęcie wody „Grabówka”.

A wszystko to za 70 milionów złotych, które pozyskały Wodociągi Płockie w konkursie pn. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach. – Nasz projekt znalazł się na liście podstawowej. Kwalifikowany jest tym samym do dofinansowania. Jest już po ocenie I stopnia, a teraz zostanie poddany ocenie merytorycznej – napisał na swojej tablicy na FB, prezydent Andrzej Nowakowski.

Co to realnie oznacza dla miasta? – Mamy 70 milionów ze środków Unii Europejskiej na dalszą realizację rozdziału kanalizacji w ulicach 3 Maja, Piękna, Kobylińskiego, Tysiąclecia i Pasaż Nowaka plus zwrot za ul. 1-Maja i Ostatnią, modernizację ujęcia wody „Grabówka” oraz bezterminową renowacja kolektorów miejskich. Koszt tych inwestycji to w sumie 140 mln., dofinansowanie – ok. 50 proc. – wyjaśnia prezydent. 

Należy podkreślić, że wiele z tych inwestycji albo jest już zrealizowanych, albo są planowane do realizacji – dzięki środkom z UE – 70 milionów złotych – realizacja będzie szybsza i Miasto zrobi dużo więcej.