Tak płocczanie witali 2017 rok. Dziś będą witać 2018… [FOTO]

„Taneczne hity, fajerwerki, moc życzeń i serdeczności. Płock witał 2017 rok [FOTO]”. Taki tytuł nosił nasz artykuł z ubiegłorocznego „Sylwestra pod Gwiazdami”, który odbywał się przy płockim Ratuszu. 1 stycznia 2017 roku tak pisaliśmy o imprezie.

Były fajerwerki, tańce i śpiew. A przede wszystkim była wspaniała atmosfera – dużo uśmiechu, ciepłych słów i życzeń. O północy płocczanie podchodzili do siebie wzajemnie i życzyli sobie – szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia czy miłości. Panowie całowali panie po rękach – a panie odwzajemniały – całusem w policzek.

“Sylwester pod Gwiazdami” odbył się w Płocku po raz pierwszy i okazuje się, że od razu był sukcesem. Na nic zdałyby się wszystkie przygotowania gdyby nie frekwencja. A ta dopisała. W kulminacyjnym punkcie imprezy czyli przed północą przed płockim Ratuszem bawiło się około tysiąca osób. Tuż przed północą na placu “balowym” wyraźnie się zagęściło. Kilka minut przed godziną 24 na scenie stanął prezydent Andrzej Nowakowski, który najpierw złożył mieszkańcom Płocka życzenia noworoczne, a następnie z całym tłumem zaczął odliczać…trzy…dwa…jeden…” O tym jak płocczanie witali 2017 rok możecie przeczytać na naszej stronie.

Jak w tym roku płocczanie, i nie tylko, będą witać 2018 rok, jak się będą bawić przy płockim ratuszu? O tym już jutro w „Dzienniku Płockim” 🙂

 

Fot. Lena Rowicka