W barwach Wisły Płock będą walczyć bokserzy. Reaktywacja sekcji bokserskiej [FOTO]

image_pdfimage_print

Na przestrzeni lat w Wiśle Płock działało kilkanaście sekcji sportowych. Przez ostatnie kilka lat klub był jednosekcyjny. Rok 2017 okazał się jednak pod tym względem dla rodzimego klubu przełomowym. Oprócz sekcji piłki nożnej Wisła Płock wzbogaciła się o eSport oraz bokserską. 

Dokładnie w czwartek, 28 grudnia, wiceprezes Wisły Płock Tomasz Marzec oraz Konrad Kowal – trener II klasy boksu olimpijskiego podpisali bezterminową umowę o powstaniu sekcji bokserskiej. – Po 55 latach reaktywujemy sekcję bokserską, która działała w latach 1947-1962, czyli na początku funkcjonowania klubu – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Marzec.

Reaktywacja to nic innego jak mecenat powołanego 21 stycznia 2011 roku Uczniowskiego Klubu Sportowego Gedeon Płock. Od teraz zawodnicy „Gedeona” będą występować w barwach Wisły Płock. Rok 2017 Wisła Płock zakończyła jako klub trójsekcyjny.

– Trzeba pamiętać, że Wisła Płock nie powinna kojarzyć się jedynie z dwoma wiodącymi dyscyplinami, jakimi przez laty była piłka ręczna i piłka nożna. To także kilkanaście innych dyscyplin, które działały w klubie w przeszłości. Cieszymy się, że w roku 70-lecia klubu udało nam się powołać sekcję e-Sport oraz reaktywować jedną z pierwszych wiślackich sekcji – tłumaczył dziennikarzom Tomasz Marzec.

Za rozwój nowo utworzonej sekcji w barwach niebiesko-biało-niebieskich odpowiedzialny będzie Konrad Kowal – trener II klasy boksu olimpijskiego. Pomagać mu będzie instruktor boksu olimpijskiego i jego były podopieczny Filip Koper. Na treningi bokserskie uczęszcza około 40-50 i tyle też liczyć będzie sekcja, która nie zamyka się na żadnego chętnego w wieku od 10 do 23 lat. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z boksu olimpijskiego będą bezpłatne. – Zabiegamy o sponsorów zewnętrznych nie po to, aby dzieci i młodzież płacili za zajęcia – podkreślał Konrad Kowal. 

– Cieszę się, że od nowego roku moi podopieczni będą występować w barwach Wisły. To wielki zaszczyt, ponieważ właśnie w ten sposób stajemy się częścią największego płockiego klubu, w którym niegdyś istniała sekcja bokserska. Od teraz możemy pisać jej dalszą historię – mówił, nie ukrywając zadowolenia trener młodych bokserów. 

Szczegóły na temat nowo utworzonej sekcji, czyli przesłaniu, strategii szkolenia dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, kadrze trenerskiej oraz planie działania sekcji bokserskiej „Wisła Płock” na 2018 rok znajdziecie tutaj.

Fot. Michał Łada – Wisła Płock