Orlen rozdał stypendia najzdolniejszym. Już po raz dziewiąty [FOTO]

image_pdfimage_print

Stypendia zostały wręczone 134 uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu płockiego. To już dziewiąta edycja programu „Mam pasję powyżej średniej”, w którym do tej pory wyróżniono blisko 1300 stypendystów. Uroczysta gala odbyła się w piątek, 1 grudnia, w Państwowej Szkole Muzycznej w naszym mieście.

Akty stypendialne otrzymali uczniowie z Płocka i powiatu płockiego, wśród których są m.in.: czterokrotny zdobywca pierwszego miejsca Mistrzostw Polski w brydżu sportowym, mistrz Polski w Muay Thai, medalistka Mistrzostw Polski w kick-boxingu w formule low-kick i kilkunastu laureatów olimpiad przedmiotowych.

O stypendia mogli ubiegać się uczniowie, którzy są zameldowani w Płocku lub powiecie płockim na pobyt stały. Osiągnęli na świadectwie szkolnym za rok 2016/2017 średnią na poziomie minimum 4,3, a także wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami artystycznymi, sportowymi lub naukowymi. Uczniowie dotychczasowych 2 i 3 klas gimnazjów otrzymają stypendium w wysokości 200 złotych miesięcznie, natomiast uczniowie szkół średnich – 300 zł. W ciągu 9 lat trwania programu stypendium otrzymało łącznie 1295 uczniów na łączną kwotę ponad 3 mln zł.

Niespodzianką przygotowaną przez Orlen dla uczestników uroczystej gali był koncert zespołu The MieCze, który zaprezentował popularne utwory muzyki rozrywkowej w nietypowych aranżacjach. Warto w tym miejscu dodać, że zespół ten tworzą dwaj młodzi zdolni płocczanie – Wiktor Mieczykowski oraz Gabriel Czerniejewski.

Źródło i fot: PKN Orlen.