Zima zaatakowała z całą mocą. Zaskoczyła drogowców i energetyków!

image_pdfimage_print

No to pierwsze opady śniegu mamy w Płocku i powiecie płockim za sobą. I jak co roku zima zaskoczyła tak drogowców jak i energetyków. XXI wiek, a może to znowu lata 50. poprzedniego stulecia?

O tym, że zima jest tak bardzo „sroga” przekonali się już pasażerowie Komunikacji Miejskiej na powiatowych trasach – opóźnione autobusy. Mielący się pod kołami rozjeżdżany śnieg, mieli okazję poczuć kierowcy. Awarię linii energetycznej odczuli chyba wszyscy mieszkańcy powiatu.

Na infolinii Energa pod numerem 991 automatyczna sekretarka wymienia tyle miejscowości, które pozostają bez prądu, że nie nadążamy ich spisywać. Od gminy Bielsk, Bodzanów, Radzanowo, Słupno, poprzez Sierpc, Płock i wiele innych. – Przyczyną awarii jest padający mokry śnieg – wyjaśnia nam Aldona Niedzielak, rzecznik prasowy Energa. – Dalsze pytania proszę kierować na e- maila – dodaje.

Awaria prądu może potrwać do godziny 12. Trudno w to uwierzyć? A jednak. Zima „stulecia” zaatakowała zupełnie „niespodziewanie”… wszak w Polsce nie powinno być zimy, a wieczne lato!