Ograniczenia w ruchu na płockich ulicach. Sprawdźcie, zanim pojedziecie…

W weekend 1-3 grudnia wystąpią ograniczenia w ruchu w centrum miasta oraz w rejonie stadionu im. Kazimierza Górskiego.

Plac Narutowicza, Tumska, Grodzka, Mostowa – ograniczenia w ruchu 1-3 grudnia
W dniach 3-10 grudnia w obrębie Pl. Narutowicza, ul. Tumskiej, Grodzkiej i Mostowej wystąpią ograniczenia w ruchu zwiazane z akcją plenerową „Płockie ogrody światła”. Apelujemy o stosowanie sie do czasowej organizacji ruchu i nie parkowanie pojazdów na miejscach postojowych.

Ulica Sienkiewicza – odcinek zamknięty dla ruchu 1-3 grudnia
Wykonawca inwestycji związanej z rozdziałem kanalizacji w ul. Ostatniej poinformował o wprowadzeniu nowej czasowej organizacji ruchu. W efekcie w piątek 1 grudnia po porannym szczycie komunikacyjnym zostanie zamknięta dla ruchu ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Bielskiej do skrzyżowania ul. Ostatnia – ul. Okrzei. Planowo zamkniecie potrwa przez weekend 1-3 grudnia, jednak ze względu na warunki atmosferyczne okres zamknięcia może ulec wydłużeniu.

W związku z zamknięciem dla ruchu północnej jezdni ulicy Sienkiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Ostatnią na czas przebudowy od piątku 1 grudnia 2017 r. od ok. godz. 8:30 do odwołania (zakończenie robót wyznaczono wstępnie na niedzielę 3 grudnia) autobusy linii 4, 24 i 33 zostaną skierowane na trasę objazdową ul. Bielską i Al. Kobylińskiego. Objazd dotyczyć będzie tylko autobusów jadących ulicą Sienkiewicza w kierunku ul. Nowowiejskiego; w kierunku ul. Kwiatka trasy bez zmian. Przystanek Nowowiejskiego 02 (na ul. Łukasiewicza w kierunku Orlenu) w czasie objazdu będzie nieczynny.

Autobusy linii 4, 24 i 33 jadące w kierunku Cm. Komunalnego lub Orlenu zostaną skierowane na trasę: Sienkiewicza – Bielska – Al. Kobylińskiego. Na trasie objazdowej zatrzymają się na przystankach: Jachowicza (Bielska) 02 (na ul. Bielskiej przy poczcie) i Spacerowa (w Al. Kobylińskiego). W kierunku Podolszyc / Św. Huberta autobusy linii 4, 24 i 33 pojadą bez zmian ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego (przez przystanek Nowowiejskiego przy „Ekonomiku”).

Stadion im. Kazimierza Górskiego – ograniczenia w ruchu 2 grudnia
W związku z meczem Lotto Ekstraklasy Wisła Płock – Arka Gdynia w sobotę 2 grudnia zostaną zamknięte dla ruchu ulice 7 czerwca 1991 r. oraz Łukasiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do skrzyżowania z ul. Długą. Ograniczenia będą występować w godzinach 13-19.

Info:UMP.