Cztery medale Pucharu Polski zawodników klubu LKS „Puncher” Płock

Węgrów był tegorocznym organizatorem Otwartego Pucharu Polski kadetów i kadetek: młodszych 10-12 lat i starszych 13-15 lat oraz juniorów i juniorek w kickboxingu w formule light-contact. Współzawodnictwo odbywało się na trzech matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 172 uczestników reprezentujących 33 kluby z całej Polski.

W turnieju była możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych – w swojej i jednej wyżej. Płoccy zawodnicy skorzystali z takiej możliwości. Miasto reprezentowali dwaj zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock, kadet młodszy: Olivier Baranowski kat. wag. 37 kg i 42 kg oraz junior Sebastian Denst w kat. wag. 79 kg i 84 kg. Wartym podkreślenia jest fakt, że obaj zawodnicy byli debiutantami w tej formule walki, ponieważ dotychczas startowali wyłącznie w formule pointfighting.

Olivier po efektownym zwycięstwie przed czasem przewagą techniczną nad zawodnikiem gospodarzy z klubu WKS „Sfinks” Węgrów później w walkach półfinałowych uległ tegorocznym mistrzom polski zajmując dwa trzecie miejsca zdobywając dwa brązowe medale. Sebastian z kolei zajął jedno miejsce drugie i jedno miejsce trzecie tym samym zdobywając medal srebrny i brązowy. Gdyby nie bolesna i uciążliwa kontuzja która przytrafiła się mu w pierwszej walce mogło być jeszcze lepiej bo widać było w jego walkach potencjał.

Wyjazd i uczestnictwo zawodników klubu w turnieju w całości sfinansowany został przez Urząd Miasta Płocka w postaci dotacji udzielonej klubowi biorącemu udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 roku.

Dla zainteresowanych treningami w klubie kontakt tel. 601 437 068.