Lalki z historią opanowały Galerię Wisła. Warto to zobaczyć…

– Serdecznie zapraszamy na wystawę historycznych lalek Barbie, która rozpocznie się w Galerii Wisła w sobotę, 14 października – informuje Magdalena Michalska, marketing manager Galerii Wisła.

– Ta wyjątkowa wystawa w niezwykły sposób oddaje hołd tej ikonicznej lalce, która miała ogromny wpływ na historię społeczno-kulturową w XX i XXI wieku. Rozbudowana ekspozycja pokazuje, jak Barbie – będąc więcej niż tylko lalką – na przestrzeni dekad odzwierciedla przemiany kulturowe. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt lalek. Ekspozycja potrwa do 22 października. Tego dnia zaprosimy dzieci do zabawy z Barbie i Hot Wheels. Wydarzenie wypełnią strefy zabaw i konkursy z nagrodami – zaprasza Magdalena Michalska. 

Barbie jest ikoną mody od momentu zaprezentowania jej światu w 1959 roku. Od blisko sześciu dekad pozostaje muzą największych twórców ze świata mody i sztuki. Pobudza ich wyobraźnię i zachęca do dawania wyrazu swoim marzeniom. Barbie od zawsze stanowiła dla ich wyobraźni kanwę, na której urzeczywistniali swoje wizje i marzenia. Dziś nadal pozostaje w centrum popkultury, będąc zwierciadłem czasów i inspirując do interesującego dialogu. W swojej historii Barbie zawsze doskonale adaptowała się do społecznych, politycznych i kulturowych przemian i ewoluowała, przyjmując nowe trendy i postępując na przekór stereotypom. Reprezentując aktualne marzenia i ambicje – stanowi zwierciadło współczesnego świata, w którym może przeglądać się kolejne pokolenie dziewczynek.

Barbie zawsze oferowała dziewczynkom wybór – począwszy od jej 180 profesji, przez inspirujące role, po jej niezliczone stylizacje i akcesoria. W ubiegłym roku Mattel dosłownie „zmienił” oblicze marki, wprowadzając nowe lalki – ze zróżnicowanymi sylwetkami, różnorodnymi odcieniami skóry i stylizacjami. Nowe Barbie odzwierciedlają zatem świat, jaki dziewczynki widzą wokół siebie.

Fot. Mattel.