Mieszkańcy Radziwia też mają wspaniałe miejsce do rekreacji [FOTO]

image_pdfimage_print

Do dyspozycji płocczan jest już najnowszy plac zabaw i boisko wielofunkcyjne. Tym razem obiekty powstały przy ulicy Teligi na osiedlu Radziwie. W październikowy, deszczowy dzień prezydent Andrzej Nowakowski oraz kilku radnych miasta zaprezentowali dziennikarzom nowo wybudowane miejsce do rekreacji. 

– Zakończyliśmy budowę boiska wielofunkcyjnego oraz placu zabaw na osiedlu Radziwie. Kiedy poprawi się pogoda zapraszamy najmłodszych mieszkańców Radziwia razem z rodzicami i dziadkami do zabawy na tym nowoczesnym i bezpiecznym terenie rekreacyjnym – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Płocka.

Na placu przy ulicy Teligi powstało boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22 metry na 44 metry z polami do gry w piłkę ręczną i nożną, koszykówkę, siatkówkę i badmintona. Boisko posiada nawierzchnie syntetyczną z poliuretanu wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa. Całe boisko jest ogrodzone oraz wyposażone w piłkochwyty. Na wyposażeniu są dwie bramki do piłki ręcznej i nożnej, słupki i siatka umożliwiająca grę w siatkówkę i badmintona, ławki z oparciem, kosze na odpadki i tablice informacyjne. Wokół boiska zagospodarowano teren zielony. Koszt robót w tym wypadku wyniósł 231.440,33 zł.

Drugim elementem inwestycji przy ulicy Teligi o charakterze zabawowo-rekreacyjnym jest plac zabaw dla dzieci o powierzchni blisko 300 m kw. Są na nim bezpieczne i atestowane urządzenia zabawowe dla dzieci w różnym wieku, ławki i tablice informacyjne. Koszt placu zabaw to 154.950,50 zł.

 

Źródło: UMP
Fot. UMP.