Ten sport się nie starzeje. Udowodnili to byli zawodnicy Wisły Płock

image_pdfimage_print

Nieco zaokrągleni, delikatnie łysiejący, za to pełni wigoru. Bohaterowie dawnych meczów przy Łukasiewicza 34 postanowili reaktywować drużynę oldbojów Wisły Płock.

Testem aktualnej formy byłych zawodników był rozegrany wczoraj – w niedzielę 1 października o godzinie 11:00 – na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego, przy ul. Sportowej 3 w Płocku, mecz z rówieśnikami z Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Gra, która rozgrywana była systemem dwa razy po 35 minut, była zacięta, nie brakowało urazów, a wynik… niech zostanie tajemnicą. Zdradzimy jedynie, że rywale wywieźli z Płocka niewysokie zwycięstwo, a honorową bramkę dla Wisły zdobył Sławomir Król.

Porażka, choć skromna, pobudziła ambicje Wiślaków, którzy zapowiedzieli regularne treningi w celu odbudowania dawnej dyspozycji, tym bardziej, że zostali zaproszeni na rewanż, który odbędzie się w przyszłym roku. Miło nam poinformować, że zespole rywali wiodącą postacią jest ex-Nafciarz Jan Polańczyk, jeden z najlepszych napastników w historii Wisły i jednocześnie inicjator spotkania z drużyną Starej Wiary Wisły Płock.

Warto wspomnieć, że przed rozpoczęciem pojedynku obie ekipy z rąk prezesa Jacka Kruszewskiego oraz wiceprezesa Tomasza Marca otrzymali Wiślackie gadżety z okazji 70-lecia klubu, a dodatkowo zostali zaproszeni na uroczyste spotkanie integracyjne i mecz 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza, w którym licznie uczestniczyli.

Poniżej drużyna Nafciarzy w pełnej krasie:

Górny rząd od lewej: Tomasz Marzec – wiceprezes Wisły Płock, Jacek Kruszewski – prezes klubu, Sławomir Król, Adam Dąbrowski, Wojciech Małocha, Leszek Harabasz, Paweł Dylewski, Tadeusz Świątek, Andrzej Marszałek, Marcin Gocejna, Krzysztof Kwasiborski, Artur Serocki.

Dolny rząd od lewej: Paweł Kędzierski, Grzegorz Wenerski, Piotr Soczewka, Grzegorz Pietrzak, Mariusz Skołt, Adam Majewski, Paweł Miąszkiewicz, Arkadiusz Żaglewski, Artur Kapela.

Krótką fotorelację z niedzielnego pojedynku znajdziecie na klubowym Facebooku.

Źródło: Wisła Płock
Fot. Wisła Płock