W naszym mieście szykuje się wielkie psie święto

image_pdfimage_print

Czworonogi wraz ze swoimi właścicielami oraz miłośnicy psów tym razem  spotkają się przy płockiej Orlen Arenie. Organizatorzy zadbali o cały wachlarz atrakcji. Uczestnicy imprezy na pewno nie będą narzekać na nudę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mowa oczywiście o imprezie „Dzień z Psem w Płocku”, która odbędzie się w naszym mieście po raz drugi. Początek psiego święta zaplanowano na godzinę 11:00 w Orlen Arenie. Szykujcie swoje pupilki i pupili – przybywajcie wraz z nimi. Wzorem ubiegłej edycji – podczas imprezy zostanie wybrany najbardziej przyjazny pies w naszym mieście. Przypomnijmy, na pierwszej imprezie, która odbywała się w Ogródku Jordanowskim wygrał pies Maks. No ale na tym nie koniec. Będzie mnóstwo konkursów, występy artystyczne czy pokazy psów policyjnych i psów ratowników.

Zanim jednak impreza się rozpocznie, o godzinie 9:00 odbędzie się panel dyskusyjny  „Płock Przyjazny Zwierzakom”, podczas którego prelegenci poruszą takie tematy jak: „Od czego się zaczęło i co udało nam się zrealizować”, „S.O.S. Zwierzę w potrzebie” oraz „Miejsce Przyjazne Zwierzętom”. Przez cały czas trwania imprezy będzie trwał happening „Zerwijmy Łańcuchy”, podczas którego do rozstawianych psich bud, zostaną przypięci łańcuchami uczestnicy imprezy oraz zaproszeni goście, między innymi: politycy, dziennikarze, sportowcy, aktorzy i muzycy.

Dokładny program imprezy
11.00 – Otwarcie imprezy
11.05 – 11.15 – Pokaz Agility; Freesbe
11.15 – 11.30 – Ranczowisko, Michał Ners – Canicross, zasady biegania z psem;
11.30 – 11.40 – Pokaz pierwszej pomocy przedweterynaryjnej;
11.40 – 11.50 – Pokaz obrony przed agresywnym psem;
11.50 – 12.00 – Pokaz Psich Strażników Miejskich;
12.00 – 12.15 – Ranczowisko, Michał Ners – Canicross, zasady biegania z psem;
12.15 – 12.30 – Akcja Zrywamy Łańcuchy;
12.30 – 12.45 – Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficzno-Literackiego „Zerwijmy psy z łańcuchów – w trosce o psie życie”;
12.45 – 13.00 – Pokaz Agility oraz Frisbee;
13.00 – 13.15 – Pokaz psów policyjnych;
13.15 – 13.30 – WOPR, psy ratownicy;
13.30 – 14.15 –  ZOOlogiczne zagadki;
14.15 – 14.50 – Teatr Dorosłych – POKiS – specjalnie przygotowane przedstawienie w reżyserii Mariusza Pogonowskiego;
14.50 – 15.00 – Rozstrzygnięcie głosowania na logo akcji „Zwierzęta Mile Widziane”;
15.00 – 16.30 – Konkurs na Najbardziej Przyjazne Psy Płocka;
16.30 – 17.00 – Występy wokalne POKIS;
17.00 – Zakończenie drugiej edycji „Dnia z Psem w Płocku”.

Na terenie imprezy będą rozstawione stoiska: OTOZ Animals Inspektorat w Płocku, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA, Fundacja Pomagamy Płockim Zwierzakom, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku – animacje dla dzieci, Schronisko dla zwierząt w Płocku, Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku – Zabawy indywidualne i grupowe, GrooMatka – Salon Psiej Urody, Lecznica Weterynaryjna „Na 4 Łapy”, PCK, Zwierzakoluby, Dogoterapia – Zajęcia z Psem, Daitoshushi, Budżet Obywatelski  – Stoisko promocji projektów Psia Kość oraz Psi Uśmiech, Płoccy Seniorzy oraz Producenci i dystrybutorzy karmy dla zwierząt.

Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom, a współorganizatorami: OTOZ Animals Inspektorat w Płocku, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA, Fundacja Pomagamy Płockim Zwierzakom, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Schronisko dla zwierząt w Płocku, Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, GrooMatka – Salon Psiej Urody oraz Lecznica Weterynaryjna „Na 4 Łapy”

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.