Motocykliści zakończą sezon w Płocku. Wśród atrakcji sporo nowości [FOTO]

image_pdfimage_print

Nie tak dawno pasjonaci jazdy na motocyklach rozpoczynali oficjalnie swój sezon. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Na progu jesieni zakończą sezon, a ich maszyny na kilka miesięcy ponownie staną w garażach, aby zaczekać do wiosny.

Oficjalne Zakończenie Sezonu Motocyklowego odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 września, w Płocku. Początek wydarzenia – trochę później niż zwykle – o godzinie 15.30 na Starym Rynku. 

Będzie to szósta edycja imprezy, która posiada swoją markę i sprowadza do naszego miasta coraz szersze rzesze motocyklistów z całego kraju. – To wszystko fajnie się zaczęło i trwa – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Z całej Polski zjeżdżają do Płocka motocykliści, bo tu można doświadczyć pięknej przygody. Od zawsze nasze miasto jest przyjazne dla motocyklistów – podkreślał. Przy okazji prezydent krótko przypomniał historię płockich zlotów. – Pamiętam, że podczas pierwszej imprezy było około 500 maszyn, wystarczyło pięć edycji, aby ta liczba wzrosła do 2500 motocykli – wspominał.

Faktycznie impreza z roku na rok nabiera rozpędu. Stowarzyszenie Ego Sum Via, które jest głównym organizatorem imprezy stara się, aby każde Zakończenie Sezonu Motocyklowego było inne. O atrakcjach dla motocyklistów i motocyklistek myśleli od kilku miesięcy. Zatem szósta edycja wydarzenia zapowiada się jeszcze bardziej atrakcyjnie, niż bywało to w latach ubiegłych. Przed Orlen Areną stanie sławna „Kula śmierci”, gdzie kilkukrotnie formacja Streets Owners zaprezentuje swoje możliwości. Przewidziano też specjalną strefę dla motocyklistek – zupełna nowość. – Będzie można miło w niej spędzić czas i wymienić się doświadczeniami. Na każdą z pań będzie czekał słodki poczęstunek i dobra kawka – przybliżała szczegóły Grażynka Jaszczak, płocka motocyklistka. Specjalna strefa przygotowana będzie również dla dzieci. Tu z kolei zaplanowano przejażdżki quadem i sporo innych atrakcji.

Dużą niespodzianką dla uczestników imprezy będzie także widowiskowy Finał Zawodów Rolkowych, o których w trakcie konferencji prasowej opowiedział Tomasz Araucz. – Bardzo się cieszę, że mogę być jednym z puzzli tej wspaniałej układanki. Chcemy skorzystać z okazji współpracy, bo przecież… połączyła nas pasja do kółek – mówił Tomasz. – Tym bardziej, że świat motocykli jest mi bardzo bliski – podkreślał.

Mają jeszcze płoccy motocykliści asa w rękawie, który będzie gwoździem programu całej imprezy, ale o tym na razie cicho szaaaa… Osobiście myślę, że to jest naprawdę ekstra niespodzianka. Ponieważ wiem o tym – nieoficjalnie – nie mogę niestety zdradzić szczegółów – ech! Zatem przybywajcie do Płocka, bo zapowiadają się duże emocje i sporo niespodzianek. – Zapraszamy wszystkich motocyklistów, motocyklistki, mieszkańców Płocka, powiatu płockiego i całego kraju. Postaramy się także o wspaniałą pogodę. Zawsze nam sprzyjała i mam nadzieję, że w tym roku też zaświeci dla nas słońce – mówiła nam Joanna Olejnik, płocka radna, a także motocyklistka.

Stowarzyszenie Ego Sum Via w organizacji imprezy wspiera wiele firm i instytucji w tym Urząd Miasta Płocka.

Program wydarzenia:
Plac Stary Rynek przed budynkiem Urzędu Miasta Płocka:
15:30-16:15 – Msza św. Dziękczynna za bezpieczne zakończenie sezonu motocyklowego,
16:15 – Parada Motocyklowa Stary Rynek – Plac Celebry Papieskiej 1 w Płocku.

Plac przed Centrum Widowiskowo-Sportowym ul. Plac Celebry Papieskiej 1 w Płocku
16:15-16:30 – Pokazy stuntu motocyklowego Maciej DOP/Koncert Zespołu Tajm,
16:30-16:40 – Rozpoczęcie Imprezy przez Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka i Przedstawicieli Stowarzyszenia Ergo Sum Via,
16:40-17:10 – Pokaz najbardziej rozpoznawalnej formacji ekstremalnej Streets Owners,
17:10-17:40 – Pokazy stuntu motocyklowego Maciej DOP/Koncert Zespołu Tajm,
17:40-18:10 – Czysta Forma Studio – Finał Zawodów Rolkowych,
18:10-18:40 – Pokaz najbardziej rozpoznawalnej formacji ekstremalnej Streets Owners,
18:40-19:00 – Koncert Zespołu Tajm/Konkursy,
19:00-19:15 – Kobiety na motocyklach – STREFA KOBIET,
19:15-20:00 – Ekstremalne pokazy motocyklowe Streets Owners oraz Maciej DOP,
20:00-22:00 – Otwarte spotkanie motocyklowe przy muzyce,
22:00 – Zakończenie imprezy.

Warto dodać, że całą imprezę poprowadzi Aleksander Ostry.

Fot. Kuba Brzeziński i Lena Rowicka