Nie żyje rowerzysta. Dwie osoby trafiły do szpitala

25 kolizji i 3 wypadki – w tym jeden śmiertelny. Oto smutny bilans minionego weekendu. Okazuje się, że nie pomagają prośby kierowane przez policję i media do użytkowników dróg. Brakuje rozwagi, a przede wszystkim wyobraźni. 

W piątek, 8 września, w Płocku na ul. Gwardii Ludowej kierująca samochodem fiat seicento, 20 letnia kobieta uderzyła w bok pojazdu vw passat, którym kierował 22 letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia pasażer fiata doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji aby obrażenia zagrażały jego życiu – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

W sobotę, 9 września, w miejscowości Ciółkowo, kierujący hondą civic, wykonując manewr wyprzedzania uderzył w tył fiata siena. W wyniku zdarzenia kierująca fiatem doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala – relacjonuje kolejne zdarzenie.

W niedzielę, 10 września około godz. 20:30, na drodze powiatowej w miejscowości Perki kierujący samochodem suzuki 21- letni mieszkaniec powiatu płockiego potrącił jadącego rowerem bez oświetlenia i bez żadnych elementów odblaskowych mężczyznę – mieszkańca powiatu płockiego. W wyniku zdarzenia 43-letni rowerzysta zginął na miejscu. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania – czytamy opis wypadku.