Remont przedszkola przy ulicy Gałczyńskiego na półmetku [FOTO]

– Prace przy nowym przedszkolu nr 3 przy ul. Gałczyńskiego idą zgodnie z planem . Obiekt jest wykonany w ponad 60 procentach – mówił na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski.

Okazją do spotkania i konferencji na placu budowy Miejskiego Przedszkola nr 3 był fakt, że inwestycja przekroczyła półmetek i szybko zaczyna zbliżać się do końca. Przekazanie placu budowy nastąpiło 10 października 2016 roku, czas na przebudowę kończy się w połowie stycznia 2018. Nowa placówka zaplanowana została jako dziewięciooddziałowe przedszkole. Funkcjonować będą w nim: blok dydaktyczny, blok żywieniowy oraz zaplecze administracyjne. Wejście główne do budynku pozostanie w dotychczasowym miejscu. Zaraz za nim znajdą się szatnie dla dzieci, z których maluchy przejdą do sal.

Komunikację między piętrami zapewnią dwie klatki schodowe oraz winda. W skład bloku dydaktycznego wejdzie dziewięć sal przedszkolnych, trzy sale przeznaczone na zajęcia indywidualne oraz duża sala gimnastyczna.

Każda sala będzie miała własne WC z urządzeniami przystosowanymi do dzieci. Blok żywieniowy został przeniesiony w część północno-wschodnią budynku, dostępny będzie z niezależnym wejściem z zewnątrz. Będzie składać się z magazynów, przygotowalni wstępnej warzyw, kuchni ze zmywalnią, pomieszczenia socjalnego oraz pokoju intendenta. Na parter posiłki będą transportowane wózkami kelnerskimi, na piętro – dwoma windami (jedna dla przygotowanych posiłków, druga – na brudne naczynia).

Część administracyjna znajdzie się w części północno-zachodniej budynku. Będą w niej pomieszczenia biurowe, socjalne oraz gabinety lekarskie. Uzupełniać je będą pomieszczenia gospodarcze: pralnia z suszarnią z magazynami bielizny czystej oraz brudnej. Do tego wentylatornia i węzeł cieplny.

Zaawansowanie robót na koniec lipca br.:
– roboty budowlane dotyczące budynku przedszkola, których wartość wynosi ponad 4 mln zł zł wykonane zostały łącznie w prawie 64 procentach (za kwotę 2,6 mln zł),
– roboty budowlane dotyczące zagospodarowania terenu, których wartość wynosi 1 mln zł wykonane zostały łącznie w 20 proc. za kwotę 200 tys. zł,
– roboty budowlane branży sanitarnej, których wartość wynosi 841 tys. zł wykonane zostały łącznie w 67 proc. za kwotę 560 tys. zł,
– roboty z branży elektrycznej, których wartość wynosi 364 tys. zł wykonane zostały łącznie w 25 proc. za kwotę 90 tys. zł.

 

Źródło: UMP – Hubert Woźniak
Fot. UMP.