Po wypadku walczy o życie. Krew potrzeba od zaraz

image_pdfimage_print

W minioną niedzielę doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 560. Jeden z kierowców zginął na miejscu, drugi walczy o życie. Tu apel do wszystkich, którzy mogą pomóc. Kierowca forda potrzebuje krwi! 

Grupa krwi nie ma znaczenia, zatem z pomocą może przyjść każdy. Krew można oddawać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 12.30 w stacji krwiodawstwa przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marcina Kacprzaka w Płocku przy ulicy Medycznej 19. Zgłaszając się do rejestracji należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości. I podać nadać nazwisko kierowcy – ofiary wypadku – Sebastian Szramowski.

Przypomnijmy. W niedzielę, 23 lipca, przed godziną 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 560 w Bliźnie doszło do wypadku drogowego. W wyniku doznanych podczas wypadku obrażeń kierowca mazdy zmarł w szpitalu. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej – informuje na stronie internetowej sierpecka policja. 

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mazdą poruszający się w stronę Rypina z bliżej nieokreślonej przyczyny zjechał na przeciwny pas ruchu. W tym momencie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka fordem focusem. W wyniku czołowego zderzenia samochodów ranni zostali uczestnicy zdarzenia, 39-letni kierowca mazdy, 40-letni kierowca forda oraz przewożona przez niego 39-letnia pasażerka. Kobietę przetransportowano do szpitala w Sierpcu, a mężczyznę do Płocka. Pomimo podjętych działań ratunkowych 39-letni kierowca mazdy zmarł w szpitalu. A 40-latek walczy o życie – potrzebuje naszej pomocy. 

Fot. pixabay.com