PORR rusza pełną parą z remontami płockich ulic. Kostrogaj, Wiadukt, Przemysłowa

W najbliższą środę, 19 lipca, spółka PORR zaczyna remont ulic na przemysłowym Kostrogaju i zamyka po porannym szczycie przejazd ul. Wiadukt na odcinku od skrzyżowania z ul. Bielską do skrzyżowania z ul. Kostrogaj. Zachowany zostanie dojazd do firm, które funkcjonują przy zamykanym odcinku.

Ulica ta pozostanie zamknięta do grudnia 2017 roku. Prace będą polegały nie tylko na wyremontowaniu drogi, ale także na pogłębieniu przejazdu pod wiaduktem kolejowym w taki sposób, by mieściły się pod tą konstrukcją pojazdy wielkogabarytowe.

Natomiast w poniedziałek, 24 lipca, także po porannym szczycie, PORR zacznie zamykać ul. Kostrogaj (odcinek wykonany z betonowej trylinki). Będzie zamykać go na odcinkach o długości 100-150 metrów i remontować. Długość zamykanego odcinka podyktowana będzie koniecznością i chęcią zapewnienia dojazdu do funkcjonujących tu firm.

Również w poniedziałek, 24 lipca, PORR zacznie przebudowę ul. Przemysłowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Gwardii Ludowej do skrzyżowania z ul. Kostrogaj (do Powiatowego Urzędu Pracy). Ul. Przemysłowa będzie przebudowywana połówkami jezdni, dzięki czemu ruch będzie odbywał się normalnie.

Kompleksowa przebudowa i remont ulic na przemysłowym Kostrogaju ma się zakończyć latem przyszłego roku. Kontrakt ten opiewa na 24,5 mln zł, ale 10,5 mln zł wynosi zdobyta przez Urząd Miasta dotacja ze środków unijnych.

Źródło: UMP.

Fot. Mapa Targeo