Wakacje rozpoczęli tanecznym krokiem. Fame Dance Festiwal za nami [FOTO]

image_pdfimage_print

W piątkowy wieczór płocki amfiteatr ożył z całą siłą młodości i radości. Królował w nim taniec i muzyka. Był to wielki finał szóstej edycji Fame Dance Festiwal.

Nikt nie ma wątpliwości, że jest to najbardziej roztańczona i pełna radości impreza w naszym mieście. Amfiteatr zamienia się na ten jeden wieczór w królestwo muzyki, tanecznych kroków i bajkowych kolorów. Nie sposób oderwać oczu od tańczących dzieci w różnym wieku, poprzez młodzież aż po dorosłych. – To mój ukochany festiwal. Przychodzę na niego od sześciu lat i nie wiem co musiałoby się stać, aby nie mógł tu być. Dlaczego? Tu tyle radości i szczęścia, że człowiek nim przesiąka – mówił nam stały bywalec Fame Dance Festiwal.

Była to 6. edycja imprezy, która właściwie rozpoczęła się w poniedziałek – 19 czerwca. Przez cztery dni w szkole tańca Fame odbywały się bezpłatne warsztaty, podczas których młodzi płocczanie uczyli się tańczyć lub doskonalili swoje umiejętności taneczne. Co roku do festiwalu „tancerzy” przygotowują gwiazdy, które już zaistniały w tanecznym świecie. Tegoroczne warsztaty poprowadzili znani z programu „You Can Dance – Po prostu tańcz”: Karolina CUKI Dziemieszkiewicz i Patryk Rożniecki.

Przez te kilka dni amatorzy tańca uczyli się układów choreograficznych, aby w piątkowy wieczór, 23 czerwca, przywitać wakacje tanecznym, lekkim krokiem…

Fot. DR oraz Anna Monika Chyła