Tego jeszcze nie było, czyli Sypa Camp w Orlen Arenie

image_pdfimage_print

Zapowiada się naprawdę ekscytujące wydarzenie. Do Płocka przyjedzie idol płockich fanów piłki ręcznej – Kamil Syprzak, aby potrenować z dziećmi i spotkać się z płocczanami. Mowa o pierwszym w naszym mieście Sypa Camp 2017, który odbędzie się już jutro (poniedziałek) 19 czerwca w Orlen Arenie w Płocku.

Sypa Camp 2017 jest wydarzeniem rozpoczynającym działalność Stowarzyszenia Kamil Syprzak for Kids. Stowarzyszenie założył Kamil Syprzak wraz z żoną Dagmarą oraz grupą przyjaciół. Celem organizacji jest promocja sportu wśród dzieci i młodzież, głównie piłki ręcznej. – Jako założyciele chcemy odciągnąć młodzież od komputerów, tabletów i wirtualnego świata. Chcemy pokazać, że poprzez sport można spełniać marzenia, czego doskonałym przykładem jest Kamil Syprzak – piszą organizatorzy imprezy.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 120 dzieci. Zaproszone zostaną dzieci ze szkół podstawowych w wieku 12-13 lat, które już miały lub mają kontakt z piłką ręczną i trenują ją w swoich szkołach, w tym drużynę dziewczęcą – Jutrzenkę. – Wstępnie rozmawialiśmy już z dyrekcjami szkół, które wykazały pozytywne nastawienie i cieszą się z takiej inicjatywy w naszym mieście. Wybór szkół nie jest przypadkowy, gdyż są to główne ośrodki szkoleniowe piłki ręcznej w Płocku i zwycięzcy Płockiej Olimpiady Młodzieży – czytamy w informacji. Szkoły, które zostały zaproszone: SP 11 (jako macierzysta szkoła Kamila), SP 16, SP 18, SP 21, SP 22, SP 23 oraz drużyna kobieca Jutrzenki Płock.

Camp potrwa od godz. 10 do godz. 14:30

Od 10:00 do 13:00 – trening zamknięty dla szkół.
Forma treningu: stacje treningowe, na których młodzi zawodnicy poznają piłka ręczną od strony Kamila Syprzaka. Cały trening będzie trwać około 2 godzin.

13:30 do 14:30 – Część otwarta.
Na tę część wydarzenia zaproszeni są wszyscy płocczanie. A także dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Wtedy będzie czas do rozmowy z Kamilem. Były płocki zawodnik SPR Wisły Płock zaprezentuje kilka swoich „sztuczek”, będzie można otrzymać autograf czy zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Ta część Campa dedykowana jest głównie rodzinom z dziećmi i młodzieży, bo Sypa Camp to tez wydarzenie rodzinne.

Ciekawostką jest, że wszelkie aktualności dotyczące Sypa Camp, będą przekazywane poprzez oficjalny fanpage Kamila Syprzaka na Facebooku. Informacje o imprezie będzie można zobaczyć również na stronie internetowej Kamila Syprzaka oraz profilu sportowca na Instagramie.

Organizację Sypa Camp 2017 wspiera Miasto Płock oraz Wisła Płock, która udostępnia sprzęt sportowy do ćwiczeń oraz zaplecze trenerskie.

Fot. Archiwum Dziennika Płockiego