Dwa wypadki, skradzione bmw, pijani kierowcy, kolizje…

Miniony weekend w kronikach policyjnych nie należał do najspokojniejszych. Były wypadki, kolizje, pijani kierowcy, kradzieże i uszkodzenie samochodu.  

W piątek, 19 maja w Tchorzu gm. Bielsk ok. godz. 13.30. kierujący samochodem mercedes, 18 letni mieszkaniec powiatu płockiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu seicento, którym kierowała 18 letnia mieszkanka powiatu płockiego. – W wyniku zdarzenia pasażerka seicento doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Nie mamy informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

W sobotę 20 maja również na terenie powiatu płockiego, a dokładnie w miejscowości Nowe Trzepowo. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca samochodem ford fiesta, 35 letnia mieszkanka Sierpca, z nieustalonych przyczyn zjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala – relacjonuje rzecznik. Policja nie posiada informacji, aby obrażenia zagrażały jej życiu.

Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Słowackiego oraz w miejscowości Zągoty gm. Bielsk. W trakcie weekendu doszło także do 22 kolizji – 17 z nich miało miejsce w mieście, 5 w powiecie płockim.

Kradzieże

W piątek, 19 maja, w Gąbinie przy ulicy Kutnowskiej, uszkodzono witrynę sklepową. Wartość strat to ok. 1000 zł. W sobotę, 20 maja, w Płocku przy ul. Wyszogrodzkiej skradziono auto marki bmw o wartości ok. 40 tys. zł.

W niedzielę 21 maja w Płocku przy ulicy Hermana, uszkodzono poprzez zarysowanie i wgniecenie elementów nadwozia 2 pojazdów: citroen C5 i fiat punto. Wartość strat ok. 2000 zł.  – W wyniku natychmiastowego podjęcia interwencji policjantów oraz przeprowadzonych na miejscu zdarzenia ustaleń z pokrzywdzonymi, funkcjonariusze po sprawdzeniu rejonu, gdzie uciekł się sprawca, w jednej z klatek schodowych zatrzymali 30 letniego mężczyznę mieszkańca Płocka – informuje Krzysztof Piasek. Jak się okazało zatrzymany był nietrzeźwy – badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany w związku z uszkodzeniami pojazdów.