Pięć medali młodych płocczan w Pucharze Polski w taekwondo

W dniach 12-13 maja w  Olecku rozegrane zostały zawody z cyklu Puchar Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim WTF.

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: dzieci 8-9 lat, młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat oraz juniorów 15-17 lat. Do turnieju łącznie zgłosiło się 350 uczestników reprezentujących kluby z całej Polski. Wśród nich była piątka reprezentantów klubu LKS Puncher Płock startujący w kategoriach:
– dzieci: Alicja Pekról (kategoria wagowa -30 kg), Weronika Pekról (kategoria wagowa -34 kg), Konrad Kruczyk (kategoria wagowa -41 kg),
– kadetów: Bartosz Osowski (kategoria wagowa -65 kg),
– oraz juniorów: Rafał Dobies (kategoria wagowa – 73 kg).

Co najważniejsze każdy z młodych płocczan z mazurskiego turnieju wrócił z medalem.

W kategorii dzieci Weronika – której w finale przyszło rywalizować z zawodniczką posiadającą niebieski pas (więc o cztery stopnie wyższy niż płocczanka) – wynikiem 19:7 zdecydowanie zwyciężyła i zdobyła złoty medal. Alicja oraz debiutujący na zawodach Konrad sięgnęli z kolei po brązowe medale. Natomiast dwaj starsi zawodnicy Kadet Bartosz oraz junior Rafał wywalczyli odpowiednio złoto i brąz – relacjonuje trener LKS Puncher Płock Piotr Maślanka.