Wisła Płock utrzymała się w Lotto Ekstraklasie!

Zwycięstwo z Arką Gdynia w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy sprawiło, że Wisła Płock oficjalnie zapewniła sobie utrzymanie w lidze na kolejny sezon.

Brawo!

Opublikowany przez Dziennik Płocki na 16 maja 2017

 

Nafciarze po dzisiejszej wygranej w Gdyni wciąż są liderami grupy spadkowej i po zakończeniu tej serii gier nic tutaj się nie zmieni. Dodatkowo, jak szybko okazało się po zakończeniu pojedynku z Arką – 28 punktów, które płocczanie mają teraz na swoim koncie zapewniło im utrzymanie w ekstraklasie, w której na pewno wystąpią w sezonie 2017/18. Już nawet matematyka nie jest w stanie im zagrozić.

Do zakończenia sezonu Wiśle zostały jednak jeszcze trzy spotkania. Dwa domowe z Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław oraz wyjazdowe z Piastem Gliwice. Drużyna Marcina Kaczmarka ma dużą szansę na zwycięstwo w grupie spadkowej i na pewno postara się, aby tak się stało.

Pierwszy z tych trzech ostatnich meczów (z Zagłębiem) odbędzie się już w sobotę, 20 maja, o godzinie 15:30. Dokładnie rok po… starciu z Zawiszą Bydgoszcz, po którym niebiesko-biało-niebiescy świętowali piąty w swojej 70-letniej historii awans do elity.