Warsztaty dla rodziców dzieci z autyzmem i nie tylko. Ruszyły zapisy

Integracyjne Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina” i rodzice dzieci autystycznych zapraszają na bezpłatne warsztaty pn. „Rodzic – Superman. Siła jest w Tobie!”.

Warsztaty skierowane są głównie do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa i innymi neurotrudnościami, którzy są na początku drogi z niepełnosprawnością swojego dziecka. – Świadomy rodzic to skuteczny rodzic – warto wybrać się w tę podróż i poznać siebie, zyskać radość bycia rodzicem. Warsztat stanowi wstęp do pracy i rozwoju kompetencji wychowawczych rodzica – o wydarzeniu napisali organizatorzy.

Podczas warsztatu omówione zostaną następujące tematy: „Co mi daje rodzina?”, „Dziedziczenie i rodzina”, „Ja – dziecko, ja – rodzic – zależności”, „Szczęśliwy rodzic – szczęśliwe dziecko” oraz „Gdzie szukać pomocy?”.

Warsztat poprowadzi Lucyna Legierska – matka z historią dziecka niepełnosprawnego, psychoterapeuta rodzin, dzieci i młodzieży, terapeuta behawioralny. Prelegentka jest dyrektorem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Cieszynie oraz inicjatorem i dyrektorem ds. edukacji Terapeutycznych Punktów Przedszkolnych „Słoneczna Kraina”. Jest też wykładowcą w Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „Publisher Innowacje”. Lucyna Legierska jest założycielką i dyrektorem merytorycznym największej sieci przedszkoli terapeutycznych.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak poradzili sobie inni w zderzeniu z informacją, że z ich dzieckiem jest coś nie tak, jak uczyli się odnaleźć drogę i samego siebie w nowej rzeczywistości – poznasz relacje rodziców zrzeszonych w Klubie Rodziców Dzieci z Autyzmem, oparte na ich autentycznych doświadczeniach.

Warsztaty odbędą się 2 czerwca od godz. 16:00 w Integracyjnym Przedszkolu Terapeutycznym „Słoneczna Kraina” w Płocku przy ulicy Gościniec 48. Podczas spotkania organizatorzy zapewnią opiekę nad dziećmi.

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmowane są do 26 maja lub do wyczerpania miejsc. Zapisy i informacje: tel. 536 818 674 (w godzinach 7.00 – 17.00) lub e-mail: plock@tppsk.pl Wysyłając zgłoszenie podaj swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz rodzaj schorzenia swojego dziecka.

Fot. Materiały prasowe organizatorów.