Minimalna przegrana Jutrzenki na koniec sezonu

W ostatniej kolejce sezonu 2016/17 w I lidze piłki ręcznej kobiet MMKS Jutrzenka przegrała na wyjeździe z SKF KPR Spartą Oborniki 25-26. Ta czwarta z rzędu ligowa porażka sprawiła, że płocczanki rywalizację na zapleczu PGNiG Superligi zakończyły na dziewiątym miejscu w jedenastozespołowej tabeli.

Spotkanie, które mogło dać Jutrzence nawet szóstą pozycję w ligowej stawce rozpoczęło się dla przyjezdnych nie najgorzej. Do 14. minuty goście z Płocka trzymali kontakt (6-7), ale trzy bramki z rzędu Spartanek sprawiły, że po kwadransie przewaga gospodarzy szybko urosła do czterech trafień (10-6).

Płocczanki jednak nie dawały za wygraną i już w 19. minucie Katarzyna Homonicka doprowadziła do wyrównania (10-10). Od stanu 12-12 z 24. minuty aż do końca pierwszej połowy gra toczyła się “systemem” punkt za punkt i do przerwy żadna z drużyn nie była bliżej zwycięstwa (16-16).

Po zmianie stron zawodniczki duetu Jarosław Krzemiński – Marcin Krysiak dopiero drugi raz w meczu wyszły na prowadzenie. Wszystko za sprawą skutecznego rzutu Dagmary Radzikowskiej (17-16). Po chwili z siedmiu metrów trafiła również Homonicka i to Jutrzenka miała nieznaczną – ale zawsze – zaliczkę (18-16). Żeby tego było mało w 37. minucie różnica powiększyła się o następną bramkę (20-17), ale ale po pięciu minutach… nie zostało z niej nic (20-20)!

W ostatniej fazie sobotniej konfrontacji na prowadzeniu raz byli jedni, a raz drudzy. Jeszcze w 51. minucie bliżej wygranej były płocczanki (24-23), lecz ostatecznie udana próba Agaty Wasiak z 59. minuty przesądziła o zwycięstwie miejscowych.

SKF KPR Sparta Oborniki – MMKS Jutrzenka Płock 26-25 (16-16)

MMKS Jutrzenka Płock: Brudzyńska, Lis – Żuchewicz, Radzikowska 5, Dąbrowska, Stasiak 3, Woźnica, Homonicka 9, Zaremba 4, Maruszewska, Warda 4.