Wiślacy meldują się w finale PGNiG Pucharu Polski. Debiut wychowanka

Spora zaliczka z pierwszego, wygranego 32-23 spotkania ani przez chwilę nie była zagrożona i Orlen Wisła Płock po raz drugi w PGNiG Pucharze Polski pokonali MMTS Kwidzyn, czym przypieczętowali swój awans do finału tych rozgrywek.

Mecz przebieg miał typowo ligowy. Gospodarze szybko wypracowali sobie 3-4 bramkową przewagę, a później w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. W pierwszych minutach dobrze prezentował się szczególnie Dmitrij Żytnikow, który do spółki z Valentinem Ghioneą co i rusz rozmontowywali defensywę przyjezdnych. Gdy w 20. minucie rumuński prawoskrzydłowy płocczan zdobył swoją piątą bramkę zrobiło się 12-5. Sam Ghionea do tego czasu rzucił tyle bramek co… cała drużyna MMTS Kwidzyn.

Niewiele po tym trafieniu na parkiecie Orlen Areny pojawił się Krystian Wołowiec – wychowanek płockiego klubu, tegoroczny mistrz Polski juniorów oraz młodzieżowy reprezentant Polski. Najpierw 19-letni lewy rozgrywający popełnił prosty błąd, następnie dostał “dwójkę”, ale z czasem było lepiej i w 28. minucie premierowa bramka Wołowca w pierwszym zespole Orlen Wisły Płock stała się faktem!

Druga odsłona niewiele zmieniła. Co prawda w 42. minucie Kelian Janikowski rzucił na 19-17. Kwidzynianie znacznie zmniejszyli więc dystans i mocno zbliżyli się do Nafciarzy. Ta sytuacja przez miejscowych została jednak szybko opanowana. W 46. minucie między innymi dzięki bramkom rezerwowych Michała DaszkaLovro Mihicia Gilberto Duarte było już 24-17. Drużynie Piotra Przybeckiego w ostatnim kwadransie nic złego stać już się nie mogło i płocczanie pewnie awansowali do finału PGNiG Pucharu Polski.

Rywalem Nafciarzy będzie zwycięzca dwumeczu Gwardia Opole – Vive Tauron Kielce. Pierwsze spotkanie różnicą 15 bramek wygrali obrońcy tytułu (38-23), dlatego też jest praktycznie pewne, że to z kielczanami 21 maja w Hali Globus w Lublinie zagrają płocczanie.

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 33-24 (15-10)

Orlen Wisła Płock: Żytnikow 3, Ghionea 9, Piechowski 1, Wiśniewski 1, Toledo 4, Wołowiec 1, Rocha 2, Duarte 3, Mihić 3, Daszek 3, Kwiatkowski 1, Tarabochia 2.

MMTS Kwidzyn: Nogowski 5, Seroka 3, Klinger 3, Janikowski 4, Szczepański 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Krieger 1, Potoczny 1, Genda 3.

Wykluczenia: Wołowiec, Daszek.