Płocczanie z dwoma medalami na mistrzostwach Polski w kickboxingu

W dniach 5-7 maja w Rydzynie koło Leszna rozegrane zostały tegoroczne mistrzostwa Polski juniorów oraz kadetów starszych i młodszych w kickboxingu w formułach light-contact i pointfighting oraz seniorów w pointfightingu.

Rywalizacja w obu formułach odbywała się jednocześnie na czterech planszach. W turnieju udział wzięło aż 675 zawodników i zawodniczek z 75 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło pięciu przedstawicieli klubu LKS Puncher Płock, którzy startowali w formule walki pointfighting i sięgnęli po dwa medale.

Zdobyli je dwaj seniorzy. Piotr Maślanka wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej -89 kg i tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wicemistrzowski. Drugim płockim medalistą został natomiast Błażej Bedyk – brązowy medalista w kategorii wagowej -94 kg, ubiegłoroczny wicemistrz kraju.

Słabiej tym razem wypadli nasi młodsi zawodnicy – powiedział trener LKS Puncher Płock Piotr Maślanka. Zabrakło im trochę sportowego szczęścia i dlatego mimo wyrównanych walk musieli uznać wyższość przeciwników. Obaj juniorzy Rafał Dobies i Przemysław Sobolewski zajęli miejsca szóste, a kadet młodszy dziewiąte. Wszyscy jednak zdobyli kolejne cenne doświadczenie mogące zaprocentować w przyszłości – zakończył srebrny medalista mistrzostw Polski.