Dwa wypadki i kilka kradzieży. Policja podsumowuje majowy weekend

Jak wynika z kronik policyjnych początek maja nie należał do najspokojniejszych. Na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków. Z kolei w Płocku dokonano kilku kradzieży. 

We wtorek, 2 maja, w Bielsku doszło do potrącenia pieszego. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem opel, wykonując manewr cofania na parkingu, potrącił 55 letniego pieszego stojącego na tym parkingu – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Także we wtorek – tym razem w Brudzeniu Dużym – doszło do wypadku z udziałem dziecka. – Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący rowerem 10 – letni chłopiec wymusił pierwszeństwo przejazdu, kierującemu fiatem brava i doprowadził do zderzenia. W wyniku potrącenia chłopiec doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji, aby jego obrażenia zagrażały życiu – informuje rzecznik prasowy płockiej policji. 

Oprócz wypadków doszło także do dziewięciu kolizji – 5 z nich miało miejsce w Płocku, a 4 na terenie powiatu płockiego. 

Kradzieże

Z 2 na 3 maja ( z wtorku na środę) w Płocku przy ulicy Walecznych doszło do włamania do piwnicy. Skradziono tam kombinezon do nurkowania. Wartość ok. 2000 zł.

W środę, 3 maja, w miejscowości Brzezina Góra w gm. Staroźreby złodzieje włamali się do zbiornika paliwa, skąd ukradli  155 litrów oleju napędowego. Wartość strat 700 zł.

Pomiędzy 29 kwietnia a 3 maja w Płocku przy ulicy Górnej doszło do włamania do garażu. Właścicielowi skradziono stamtąd narzędzia o  wartości ok. 7800 zł.

W środę, 3 maja, w Płocku przy ulicy Kazimierza Wielkiego, z klatki schodowej został skradziony rower o wartości ok. 830 zł.