Przygotujcie się na ograniczenia w ruchu w Płocku

W dniach 29 kwietnia, 30 kwietnia oraz 4 – 16 maja wystąpią w Płocku ograniczenia w ruchu. – Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu – czytamy w informacji Urzędu Miasta Płocka.

Mecz WisłaPłock – Ruch Chorzów – 29 kwietnia
W sobotę, 29 kwietnia, Wisła Płock w ramach 31. kolejki Lotto Ekstraklasy zmierzy się z Ruchem Chorzów. Kibice na mecz dojadą za darmo „wiślackim” autobusem. W związku z organizacją meczu w rejonie stadionu im. Kazimierza Górskiego zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Ulica 7 czerwca 1991 r oraz odcinek ul. Łukasiewicza między skrzyżowaniami z ul. Gałczyńskiego a Długą zostaną zamknięte dla ruchu w godzinach 13-19.

AutoFara 2017 – 30 kwietnia
W niedzielę, 30 kwietnia, w ramach akcji „Z Jezusem w drogę – AutoFara 2017” w płockiej Farze zostanie odprawiona msza św. w intencji automobilistów i osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych. Po wspólnej modlitwie przed bramą kościoła zostaną poświęcone pojazdy, kierowcy zaś otrzymają pamiątki z uroczystości. Organizatorzy informują, że pojazdy można ustawiać na Starym Rynku od godz. 11.30, podjeżdżając Małachowskiego w kierunku Fary. Można też podjeżdżać od ulic Piekarskiej i ks. Wyczałkowskiego. W związku z powyższym mogą wystąpić ograniczenia w ruchu na ulicach: Piekarskiej, Małachowskiego i ks. Wyczałkowskiego.

Gwarancyjny remont ul. Chopina 4-16 maja
W związku z gwarancyjną wymianą nawierzchni na ul. Chopina w terminie 4-16 maja zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na odcinku od ul. Bielskiej do ul. Obrońców Płocka 1920 r. W terminie 4-16 maja ulica zostanie zamknięta dla ruchu. W trakcie procedur odbiorowych dodatkowo potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi inspektorzy MZD zakwestionowali jakość wykonania warstwy ścieralnej nawierzchni oraz wykonania włazów studni kanalizacyjnych. W efekcie wykonawca w ramach gwarancji, na własny koszt sfrezuje i następnie wykona na nowo warstwę ścieralną nawierzchni jezdni oraz regulację studni i oznakowanie poziome.

Fot. Zdjęcie poglądowe.