Nafciarze pewnie wchodzą do półfinału PGNiG Superligi

W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock ogrywając Chrobrego Głogów dopełniła formalności i przypieczętowała awans do półfinału rozgrywek.

Szczypiorniści wygrywają w Głogowie

Po pierwszym spotkaniu – tak jak można było się spodziewać – niedzielne widowisko w Orlen Arenie nie należało do emocjonujących. Gospodarze mieli do spełnienia ligowy obowiązek i wywiązali się z niego bez większych zarzutów. Już po 11. minutach płocczanie wygrywali 7-0 i ten pojedynek właściwie mógłby się skończyć. Siedmiobramkowa przewaga plus ośmiobramkowa zaliczka z Głogowa oznaczały, że zawodnicy Chrobrego muszą w Płocku wygrać różnicą 16 bramek, co oczywiście było zadaniem z gatunku niewykonalnych. Zresztą jakiekolwiek zwycięstwo gości w Płocku było z tego gatunku.

Trzy minuty przed przerwą Wiślacy jeszcze powiększyli wcześniej wypracowaną przewagę – po trafieniu z kontrataku Miljana Pusicy (16-6), ale w końcówce tej części meczu goście minimalnie zniwelowali stratę (17-8). Po zmianie stron Kacper Pawłowski, Marek Świtała i Krzysztof Tylutki sprawili, że różnica wynosiła “tylko” sześć oczek (17-11). Nie na długo. W kolejnych minutach nie było tak kolorowo, a na kwadrans przed końcem po trzech udanych próbach z rzędu Lovro Mihicia i jednej Tiago Rochy zrobiło się 27-15. Ostatnie minuty niewiele zmieniły i zgodnie z planem to drużyna Piotra Przybeckiego zameldowała się półfinale PGNiG Superligi, gdzie zagra dwumecz z Azotami-Puławy. W drugiej parze obrońcy tytułu Vive Tauron Kielce zmierzą się z MMTS Kwidzyn.

Orlen Wisła Płock – SPR Chrobry Głogów 30-21 (17-8)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Corrales – Daszek 2, Ghionea 5, Mihić 6, Olkowski 1, Kwiatkowski, Rocha 3, Maciej Gębala 2, Duarte 1, Racotea 2, Ivić 2, Tarabochia 1, Pusica 1, Toledo 2, Żytnikow 2.

SPR Chrobry Głogów: Kapela, Stachera – Pawłowski 2, Świtała 5, Krzysztofik, Płócienniczak 2, Sadowski, Sićko, Babicz 2, Gujski, Tylutki 1, Sobut 5, Kubała 3, Rydz 1.

Wykluczenia: Kwiatkowski (x2) – Babicz, Płocienniczak.