Zaprogramuj Płock! Ciekawy konkurs dla informatyków

image_pdfimage_print

– 20 maja rusza płocki maraton programistyczny. Przez dwa dni wszyscy pasjonaci programowania – profesjonaliści i amatorzy – będą tworzyć aplikacje, które mają podnieść komfort życia mieszkańców, ułatwić turystom dotarcie do ciekawych miejsc czy przekazać ważne informacje o lokalnych przedsiębiorcach. Zapraszamy do kodowania – zachęca Marta Komorkowska, z biura prasowego urzędu miasta.

Udział w Hackathon City Coders można wziąć zarówno indywidualnie, jak i zespołowo. Zadaniem konkursowym jest stworzenie aplikacji mobilnej lub serwisu internetowego dotyczącego naszego miasta w oparciu o bazy danych dostarczone przez lokalne instytucje. Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. Wygrać można laptopy, smartfony i bezprzewodowe drukarki. W trakcie Hackathonu uczestnicy będą wspierani przez mentorów zawodowo zajmujących się programowaniem. Eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogą udoskonalić tworzone projekty.

Dla programistów przewidziano szereg atrakcji i udogodnień. Powstanie strefa chill-out, w której będzie można znaleźć chwilę relaksu i wytchnienia. Ponadto uczestnicy będą mieli zapewnione pełne wyżywienie i napoje energetyczne w czasie maratonu.

Impreza, którą organizuje Urząd Miasta wraz z partnerami, będzie dla każdego uczestnika zarówno wspaniałą okazją do przetestowania własnych umiejętności i wiedzy, jak i poznania ciekawych osób zajmujących się programowaniem. Osoby zainteresowane udziałem w tym wydarzeniu mogą rejestrować się poprzez stronę internetową do 19 maja do godz. 12. Zgłaszać mogą się pojedyncze osoby oraz zespoły (maks. 3-osobowe). Liczba uczestników hackathonu jest ograniczona i o przyjęciu decydowała będzie kolejność zgłoszenia. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie internetowej – http://hackathon.plock.eu/.

Fot. cyberprzestrzen.pl/UMP