Kolejni Wiślacy w reprezentacjach

Do Polaków, Chorwatów i Hiszpana – powołanych do reprezentacji swoich krajów dołączyli kolejni. To Portugalczycy Gilberto Duarte i Tiago Rocha, Bośniak Marko Tarabochia oraz Rumuni Valentin Ghionea i Dan-Emil Racotea. Wszyscy – oprócz Chorwatów i Mateusza Piechowskiego – w najbliższym czasie zagrają w meczach eliminacji do Mistrzostw Europy w 2018 roku.

Portugalczycy z Duarte i Rochą walczą w 5 grupie eliminacyjnej, w której po dwóch meczach zajmują trzecie miejsce. Na swoim koncie mają zaledwie punkt – po porażce z Niemcami (24-35) i remisie ze Słoweńcami (26-26). Teraz czekają ich dwa – w teorii – łatwiejsze pojedynki z zamykającymi grupową stawkę Szwajcarami (5 i 7 maja).

Bośniacy z Tarabochią grają natomiast w grupie 3, gdzie po dwóch kolejkach są na ostatniej pozycji. Złożyły się na to przegrane z Hiszpanią Corralesa (21-30) oraz Austrią (22-23). Najbliższe spotkania z trzecią Finlandią (2-6 maja) to już ich ostatnia szansa na włączenie się do walki o awans do turnieju finałowego.

Rumuni zaś po dwóch seriach gier – dość niespodziewanie – są liderami „polskiej” grupy 2. Zwycięstwa z Białorusią (26-23) oraz Polską (28-23) sprawiły, że drużyna Xaviera Pascuala znalazła się w doskonałym położeniu. Drużyna, w której występują Ghionea i Racotea zmierzy się z Serbią (4-6 maja).

Na zgrupowania drużyn narodowych już na pewno uda się więc dwunastu zawodników Orlen Wisły Płock pochodzących z sześciu krajów. To prawdopodobnie jednak nie koniec powołań dla graczy wicemistrzów Polski. W kolejce jest jeszcze Rosjanin Dmitrij Żytnikow. W końcu Rosjanie grają o awans na EHF Euro 2018. Dotychczas zremisowali ze Słowacją (31-31) oraz Czarnogórą (24-24), przez co w tabeli grupy 6 oglądają plecy Szwedów.

*****

Poniżej znajdziecie informację o powołaniach do kadry Talanta Dujszebajewa:

Trzech Nafciarzy w kadrze Dujszebajewa na Białoruś

oraz Lino Červara i Jordiego Ribery:

Zagraniczni zawodnicy Orlen Wisły Płock z powołaniami do drużyn narodowych

Źródło: SPR Wisła Plock