Trzech Nafciarzy w kadrze Dujszebajewa na Białoruś

image_pdfimage_print

Selekcjoner reprezentacji Polski szczypiornistów Talant Dujszebajew powołał kadrę na dwa majowe mecze biało-czerwonych w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które w styczniu 2018 roku odbędą się w Chorwacji.

Już od dłuższego czasu wiadomo, że w maju polscy piłkarze ręczni rozegrają dwumecz z Białorusinami. Spotkanie 3. kolejki grupy 2 rozegrane zostanie w czwartek, 4 maja, w Mińsku, a rewanż odbędzie się trzy dni później w płockiej Orlen Arenie.

Kadra szczypiornistów zagra w Płocku z Białorusią!

Na konsultacje szkoleniowe, które również będą miały miejsce w Płocku – w dniach 30 kwietnia-3 maja i 6-8 maja, oraz dwa arcyważne pojedynki z sąsiadami ze wschodu trener Dujszebajew postanowił powołać siedemnastu zawodników. Wśród nich jest szesnastu przedstawicieli klubów PGNiG Superligi oraz płocczanin Kamil Syprzak reprezentujący barwy hiszpańskiej FC Barcelony Lassa.

Na liście wybrańców Kirgiza znalazło się także miejsce dla trzech graczy wicemistrzów Polski. Są nimi: bramkarz Adam Morawski, prawy skrzydłowy Michał Daszek oraz obrotowy Maciej Gębala. Dodatkowo, w kadrze zobaczymy lewego skrzydłowego Azotów-Puławy Przemysława Krajewskiego, który zawodnikiem Orlen Wisły Płock zostanie 1 lipca. Z powodu kontuzji w kadrze zabrakło natomiast Tomasza Gębali, za którego z reprezentacyjnej emerytury wrócił Karol Bielecki.

Pełna lista powołanych:
1.  Karol Bielecki – Vive Tauron Kielce
2.  Piotr Chrapkowski – Vive Tauron Kielce
3.  Mateusz Jachlewski – Vive Tauron Kielce
4.  Michał Jurecki – Vive Tauron Kielce
5.  Mateusz Kus – Vive Tauron Kielce
6.  Krzysztof Lijewski – Vive Tauron Kielce
7.  Paweł Paczkowski – Vive Tauron Kielce
8.  Michał Daszek – SPR Wisła Płock
9.  Maciej Gębala – SPR Wisła Płock
10. Adam Morawski – SPR Wisła Płock
11.  Przemysław Krajewski – Azoty-Puławy
12. Krzysztof Łyżwa – Azoty-Puławy
13. Rafał Przybylski – Azoty-Puławy
14. Marek Daćko – Górnik Zabrze
15. Adam Malcher – KPR Gwardia Opole
16. Arkadiusz Moryto – MKS Zagłębie Lubin
17.  Kamil Syprzak – FC Barcelona Lassa (Hiszpania)

To jednak nie wszystko. Dziś ogłoszono również skład reprezentacji Polski B, w której pewną pozycję ma kolejny obrotowy drużyny Piotra Przybeckiego – Mateusz Piechowski. Na liście rezerwowej znajdziemy z kolei jeszcze z Michała Lemaniaka i Macieja Tokaja, a więc zawodników wypożyczonych z płockiego klubu odpowiednio do Gwardii Opole oraz Górnika Zabrze. Kadra B tak samo jak kadra seniorów zgrupowanie rozpocznie w niedzielę, 30 kwietnia, od zbiórki w Best Western Hotel Petropol. W terminie 3-5 maja zawodnicy Patryka Rombla zmierzą się zaś w Budapeszcie z Węgrami B.

Źródło: ZPRP
Fot. SPR Wisła Płock