Jutrzenka rozbita przez Koronę

Już pięć meczów bez zwycięstwa z rzędu ma na swoim koncie MMKS Jutrzenka Płock po sobotniej i zarazem najwyższej w sezonie porażce z pewnie zmierzającą po awans do PGNiG Superligi Koroną Handball Kielce.

Wydawało się, że niedawny pogrom w “Derbach Płocka” to najgorsze co może spotkać Jutrzenkę w tym sezonie. Najwyższa porażka wydawała się być już za płocczankami. Wydawała się. Zawodniczki lidera z Kielc miały na ten temat inne zdanie.

Początkowe minuty na pewno nie zwiastowały takiego przebiegu spotkania. W 6. minucie po trafieniu Emilii Bałdygi gospodarze wygrywali 3-2 i choć dość szybko stracili prowadzenie to po pierwszej fazie meczu jeszcze trzymali kontakt (4-5). Między 15, a 22 minutą kielczanki zdobyły jednak sześć bramek z rzędu i błyskawicznie zrobiło się 4-11. Tę sporą stratę miejscowe starały się zniwelować za wszelką cenę, ale do przerwy ta sztuka im się nie udała (9-16).

Po wznowieniu gry… było jednak gorzej. Udane próby Agnieszki Młynarskiej i trzy Magdaleny Kędzior sprawiły, że przewaga gości tylko rosła (20-9). W 39. minucie wynosiła już 14 bramek (24-10) i w takich rozmiarach utrzymywała się właściwie do 47. minuty (28-14). Następnie szczypiornistki prowadzone przez Tomasza Popowicza ponownie wyprowadziły serię “ciosów” i na blisko dziesięć minut przed końcem było aż 33-14! W ostatnim fragmencie tego nierównego pojedynku rozmiary porażki udało się płocczankom nieznacznie zmniejszyć (21-38), głównie dzięki pięciu bramkom najskuteczniejszej na parkiecie Bałdygi.

To jednak marne pocieszenie, bo Jutrzenka przegrywając z Koroną Handball Kielce nie tylko zanotowała najwyższą porażkę w sezonie, ale też nie potrafi wygrać już od pięciu spotkań. Ostatnie zwycięstwo beniaminek z Mazowsza odniósł 4 marca. Może złą passę uda się przełamać w Gliwicach, gdzie 29 kwietnia zawodniczki duetu Marcin Krysiak – Jarosław Krzemiński zagrają z Sośnicą.

MMKS Jutrzenka Płock – Korona Handball Kielce 21-38 (9-16)

MMKS Jutrzenka Płock: Brudzyńska, Lis – Żuchewicz, Radzikowska 3, Muras, Stasiak 4, Woźnica, Rędzińska 1, Homonicka 1, Bałdyga 9, Maruszewska 1, Warda 2.