Revita i Czerwony Atrament mają pomysły. A my możemy im pomóc – do dzieła!

Fundacja Revita i księgarnio-kawiarnia Czerwony Atrament uczestniczą w konkursie LechStarter dla organizacji pozarządowych i ruchów miejskich, które chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie.

Tak płocka Revita jak i rodzimy Czerwony Atrament mają pomysły na ulepszenie i uatrakcyjnienie naszego grodu nad Wisłą. Możemy pomóc im urzeczywistnić te plany, oddając na ich projekty swoje głosy.

Fundacja Revita startuje z projektem „Moda na Starówkę” walczy o minigrant w wysokości 50 tys. zł. Założeniem projektu jest ożywienie płockiego Starego Rynku poprzez organizację cyklicznych, wakacyjnych spotkań w tej wyjątkowej przestrzeni. „Moda na Starówkę” będzie obejmowała plenerowe Kino Letnie oraz Potańcówki, czyli wieczorki taneczne przy muzyce na żywo. Udział w imprezach będzie bezpłatny. Głos na projekt Fundacji oddać można tu.

Z kolei Czerwony Atrament stara się o 100 tys. zł na swój projekt, który wzmocni jego rolę jako miejsca otwartego na działania społeczne i kulturalne, tworzonego dla płocczan przez płocczan. Księgarnio-kawiarnia jest w trakcie przeprowadzki do nowego, większego miejsca, w którym będzie kontynuować swoją działalność, organizując jeszcze więcej spotkań autorskich i koncertów. Z grantu Czerwony Atrament planuje, kupić sprzęt audio – video, elementy wystroju wnętrza oraz zieleń, aby w bardziej profesjonalny sposób mogła działać jako dom kultury, a także zwiększyć komfort uczestników spotkań. Na „Miastotwórczy Czerwony Atrament” można głosować tu.

Każdego dnia aż do 8 maja do godz. 14 – możemy głosować na oba płockie pomysły. Wygrają te z największą liczbą głosów. Zrealizowane zostanie pięć projektów z kategorii granty (100 tys. zł) i dziesięć projektów z kategorii minigranty (50 tys. zł).

Więcej informacji i regulamin konkursu znajdziecie na stronie LechStarter.

Kochani głosujmy, to nic nie kosztuje, a możemy pomóc upiększyć nasze miasto 🙂