Nafciarze rozbili Azoty-Puławy!

W 1/4 PGNiG Pucharu Polski Orlen Wisła Płock bez większych problemów poradziła sobie z trzecią siłą polskiego szczypiorniaka Azotami-Puławy i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.

Droga Nafciarzy do 1/4 finału wiodła przez Lubin. Na Dolnym Śląsku płocczanie wygrali z miejscowym Zagłębiem 29-27 i jak pokazuje wynik łatwo nie było. Puławianie granie w Pucharze Polski rozpoczęli wcześniej. Aby zagrać w Orlen Arenie musieli pokonać KSSPR Końskie (34:26) oraz Meblami Wójcik (30:21), co oczywiście im się udało.

Środowa konfrontacja nie była zbyt emocjonująca, choć można było spodziewać się czego innego. W ligowej tabeli obie drużyny dzieli tylko jedna pozycja, a w dwóch wcześniejszych meczach Wiślacy wygrywali odpowiednio pięcioma (29-24) i czterema (29-25) bramkami.

Tym razem taką przewagę bramkową gospodarze wypracowali sobie w 11. minucie (7-2) pojedynku, a później… gorzej było tylko przez chwilę. Dokładnie wtedy, kiedy w 18. minucie Bartosz Jurecki trafił na 10-6. Następnie płocczanie trzy razy z rzędu zaskoczyli Wadima Bogdanowa (13-6), a w 27. minucie prowadzili już 17-7. Dziesięć bramek różnicy utrzymało się zresztą do przerwy (19-9). Przerwy, w której za sięgnięcie po mistrzostwo Polski uhonorowani zostali juniorzy płockiego klubu.

Po zmianie stron goście odrobili kilka bramek (19-12), ale jak się okazało wykorzystali po prostu krótki przestój zawodników Piotra Przybeckiego. Wicemistrzowie Polski długo “trzymali” przewagę, ale na kwadrans przed końcem przyjezdni ponownie nieco ją zmniejszyli (27-20). Oczywiście nie na długo, bo ostatnie minuty należały do miejscowych, którzy spokojnie dowieźli bardzo korzystny rezultat.

Orlen Wisła Płock – KS Azoty-Puławy 36-24 (19-9)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Wichary – Daszek 3, Duarte 2, Racotea 5, Wiśniewski 4, Ghionea 4, Rocha, Ivić 3, Tarabochia 1, Maciej Gębala 6, Pusica 1, Mihić 1, Toldo 4, Żytnikow 2.

KS Azoty-Puławy: Bogdanow, Koshovy, Zapora – Petrovsky, Kuchczyński 1, Śliwiński, Orzechowski, Łyżwa, Kubisztal, Przybylski 5, Grzelak, Masłowski 3, Krajewski 4, Jurecki 5, Prce 5, Sobol.

Wykluczenia: Racotea x2, Toledo – Jurecki, Grzelak.