Nafciarze zwycięzcami grupy pomarańczowej

W 24. serii gier Orlen Wisła Płock ograła na wyjeździe Chrobrego Głogów i tym samym na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej Nafciarze zapewnili sobie zwycięstwo w grupie pomarańczowej.

Gdy w 7. minucie Adam Wiśniewski po raz pierwszy w środowym spotkaniu pokonywał Rafała Stacherę było już 4:1. Wydawało się, że płocczanie szybko mogą załatwić sprawę, ale wówczas naprawdę dobrze prezentowali się gospodarze, którzy w pięć minut odrobili stratę z nawiązką (5:4). Jeszcze w 15. minucie było 7:6 dla ambitnie walczących głogowian, lecz po doprowadzeniu do wyrównania przez Dmitrija Żytnikowa (7:7) inicjatywa przechyliła się na stronę wicemistrzów Polski. 8:8 po trafieniu Adama Babicza w 18. minucie to ostatni wynik, jaki zawodnicy Chrobrego mogli uznać za korzystny. Do końca pierwszej połowy to goście z minuty na minuty powiększali przewagę, która po 30. minutach wynosiła cztery bramki (17:13).

Na początku drugiej części gry miejscowi mogli dogonić rywali, ponieważ Żytnikow i Miljan Pusica wylądowali na ławce kar. Gra w podwójnej przewadze nie przyniosła im jednak żadnej bramki. Gdy nie rzuca się w takich sytuacjach to ciężko myśleć, aby stawić czoła Orlen Wiśle Płock. Ta cały czas trzymała bezpieczny dystans. W 38 minucie przy stanie 19:16 – po przerwie spowodowanej kontuzją barku – do gry wrócił Jose Guilherme de Toledo i dla płockich kibiców bez wątpienia jest to dobra informacja. W kolejnych minutach zawodnicy Piotra Przybeckiego konsekwentnie robili swoje i w 50. minucie wygrywali aż 28:19. Ostatecznie ta spora przewaga nieco stopniała, ale nie zmieniło to faktu, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Nafciarze – na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej – zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie pomarańczowej.

Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 25:32 (13:17)

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Pawłowski, Świtała 5, Płaczek, Krzysztofik 2, Płócienniczak 2, Sadowski 3, Babicz 3, Gujski 2, Tylutki, Sobut 1, Biegaj, Rosiński, Kubała 5, Rydz 2.

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski, Wichary – Daszek 3, Ghionea 2, Mihić 2, Wiśniewski 5, Duarte 3, Ivić 4, Pusica 3, Racotea 2, Tarabochia, Toledo 1, Żytnikow 1, Maciej Gębala 1, Piechowski, Rocha 5.

Wykluczenia: Sadowski (x3), Tylutki (x2), Kubała, Płócienniczak – Pusica (x2), Żytnikow (x2), Maciej Gębala (x2), Ivić, Racotea, Piechowski.
Czerwona kartka: Sadowski – z gradacji kar.