Final Four Mistrzostw Polski Juniorów już w ten weekend

image_pdfimage_print

W dniach 17-18 marca w Płocku, a konkretnie w hali widowiskowo-sportowej Orlen Arena, rozegrany zostanie turniej Final Four Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej.

Do walki o tytuł najlepszej drużyny w kraju w rocznikach 98-99 – oprócz młodych zawodników Orlen Wisły Płock – staną ich rówieśnicy z SPR Wybrzeże Gdańsk, MSPR Siódemka-Miedź Legnica oraz UKPR Agrykola Warszawa. Z każdą z tych drużyn płocczanie walczyli już na swojej drodze do Final Four.

Z zespołem ze stolicy, z którym ekipie Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego przyjdzie zagrać w piątek o awans do finału, Wiślacy mierzyli się w rozgrywkach wojewódzkich, gdzie odnieśli przekonujące zwycięstwo.

Jednak jak powiedział trener Janiszewski dla oficjalnej strony płockiego klubu: – …i dlatego musimy o tym meczu zapomnieć, bo w najbliższy piątek nie będzie miał on żadnego znaczenia. Wynik był bardzo wysoki dla nas, ale teraz to będzie zupełnie inna drużyna. Na finały dołączy do nich trzech zawodników – dwóch z SMS-u i jeden z Uniwersytetu. Wszyscy na co dzień trenują w swoich klubach i pomagają Agrykoli w rozgrywkach juniorskich. Będziemy mieli materiały, które pozwolą nam lepiej poznać drużynę z Warszawy, niemniej podejdziemy do tego spotkania, jak do zupełnie nowego otwarcia. Musimy gumką wytrzeć z pamięci nasz pierwszy pojedynek. To jest mecz, na którym się w pełni koncentrujemy i nie piszemy dalszych scenariuszy.

Z potencjalnymi przeciwnikami drugiego dnia zawodów młodzi Nafciarze grali w 1/16 oraz 1/4 finału. Z SPR Wybrzeżem Gdańsk wygrali pewnie 34:24, a z MSPR Siódemka-Miedź Legnica na właściwie tory wrócili po przerwie i ostatecznie zwyciężyli 30:24. Teraz na pewno będą chcieli powtórzyć te wszystkie wyniki, co pozwoliłoby im osiągnąć sukces.

Final Four Mistrzostw Polski Juniorów:
Piątek – 17.03.2017

godzina 17:00 –  SPR Wybrzeże Gdańsk – MSPR Siódemka-Miedź Legnica
godzina 18:45-19:00 – ceremonia otwarcia Turnieju Finałowego
godzina 19:45-20:00  – Orlen Wisła Płock – UKPR Agrykola Warszawa

Sobota – 18.03.2017
godzina 15:00 – mecz o III miejsce – przegrani meczów półfinałowych
godzina 17:00 – mecz o I miejsce – zwycięzcy meczów półfinałowych
godzina 18:45-19:00 – ceremonia zakończenia Turnieju Finałowego

Na wszystkie mecze obowiązuje wstęp wolny.

*****

Zanim juniorzy Orlen Wisły Płock rozpoczną swoje weekendowe zmagania w sobotę, 18 marca, o godzinie 14:00, również w Orlen Arenie odbędzie się spotkanie zaniepokojonych sympatyków płockiego szczypiorniaka z prezydentem miasta Andrzejem Nowakowskim. Warto się wybrać.

W najbliższą sobotę o godzinie 14.00 w Orlen Arenie (wejście K5) odbędzie się spotkanie z prezydentem A.Nowakowskim i…

Opublikowany przez Nafciarze.info na 13 marca 2017

 

Fot. Dziennik Płocki / SPR Wisła Płock