Nafciarze demolują Portowców

W 22. kolejce PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock gładko rozprawiła się z Sandra SPA Pogonią Szczecin i po dwóch wyjazdowych porażkach z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski oraz Paris Saint-Germain Handball wrócili na zwycięską ścieżkę.

Najmniejszych problemów z pokonaniem Portowców nie mieli Nafciarze. Od pierwszych minut gospodarze imponowali skutecznością, a Edin Tatar przez całą pierwszą połowę nie mógł znaleźć na nich sposobu. Przez trzydziestu minut Bośniak odbił trzy piłki z dwudziestu trzech rzutów przeciwników – wykręcając marną skuteczność obron na poziomie 13 procent. O niebo lepiej spisywał się w płockiej bramce Marcin Wichary, który w tym samym czasie bronił prawie co drugi rzut rywali (10/22).

Przez pierwszy kwadrans w drużynie Pogoni uzależniona była od dwóch zawodników. Trafienia na swoim koncie zaliczali wówczas jedynie Martin Bruma (4) i Bartosz Konitz (2), ale później Paweł Krupa obudził resztę zespołu (11-7). Zapędy szczecinian były jednak odpowiednio studzone przez Wicharego, a ofensywa wicemistrzów Polski robiła po prostu to co do niej należało. Bezlitośnie wykorzystywała słabą grę w obronie przyjezdnych i do przerwy płocczanie 20 razy pokonali bramkarza rywali, budując przy tym siedmiobramkową przewagę.

Druga odsłona to szybkie podkręcenie tempa i rosnąca strata gości. Miejscowi świetnie grali szczególnie z kontrataku i w 45. minucie wygrywali już 36:16! Duża w tym zasługa bezbłędnego w tym czasie Valentina Ghionei. W ostatniej fazie spotkania Wiślacy nieco przystopowali, jednak nawet spokojne granie w końcówce nie przeszkodziło im w rzuceniu – po raz pierwszy w sezonie 2016/17 – ponad 40 bramek.

Orlen Wisła Płock – Sandra SPA Pogoń Szczecin 41:22 (20:13)

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski, Corrales – Daszek 2, Wiśniewski 4, Ghionea 5, Mihić 3, Kwiatkowski, Rocha 1, Maciej Gębala 4, Duarte 5, Racotea 3, Piechowski 1, Ivić 7, Tarabochia 2, Pusica, Żytnikow 4.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Tatar, Matkowski – Krysiak 2, Fedeńczak, Grzegorek 1, Wąsowski, Bosy 1, Bruna 5, Radosz, Karnacewicz, Krupa 5, Konitz 2, Zaremba 5, Kniazeu 1.

Wykluczenia: Ivić, Pusica, Ghionea, Piechowski.