Oszuści nie przestają działać. Wykorzystali metodę… na policjanta

W poniedziałek, 6 marca, w Wyszogrodzie starsza kobieta padła ofiarą oszustów. Seniorka przekazała nieznajomemu biżuterię wartą kilka tysięcy złotych. Mężczyzna twierdził, że jest kurierem policyjnym, a jej syn miał wypadek.

Wczoraj w jednym z mieszkań w Wyszogrodzie pojawił się nieznajomy mężczyzna, który poinformował mieszkającą tam samotnie starszą kobietę, że jest policyjnym kurierem i oświadczył, że jej syn miał wypadek, w którym ucierpiała młoda kobieta. W związku z tym wypadkiem synowi grozi więzienie, jednak aby syn nie trafił do więzienia potrzebne są pieniądze. Kobieta nie miała w domu pieniędzy tylko biżuterię, którą dała nieznajomemu. Nieznajomy aby uwiarygodnić całą historię dał kobiecie telefon, w którym słyszała ona jakiś hałas i prośbę, aby zapłaciła kurierowi – relacjonował rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Jak się później okazało żadnego wypadku nie było, a historia została zmyślona, aby oszukać starszą kobietę, która w ten sposób straciła biżuterię wartą kilka tysięcy złotych.

Policjanci ponownie apelują więc do wszystkich mieszkańców Płocka i powiatu płockiego, aby zachowali szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami i pod żadnym pozorem nie przekazywali im pieniędzy. Każda prośba o pieniądze – niezależnie od tego jak jest przedstawiona – to próba oszustwa.