Dwa groźne wypadki. Sześć osób rannych

W minioną sobotę na terenie powiatu płockiego doszło do dwóch bardzo groźnych wypadków. W wyniku nieszczęśliwych zdarzeń aż 6 osób zostało poważnie rannych.

Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Główina. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem renault, skręcając w lewo, wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującej samochodem ford – nadjeżdżającej z przeciwnego kierunku ruchu. W wyniku zdarzenia kierujący renaultem i jego pasażerka oraz dwie kobiety z forda zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcę z renaulta przetransportowano śmigłowcem do szpitala we Włocławku.

Drugie wypadek zdarzył się w miejscowości Karwosieki. – Policja na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw, 39-letni mieszkaniec Gdyni nie zatrzymał się na znaku STOP. Wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu toyotą, 28-letniemu mieszkańcowi powiatu sierpeckiego. W wyniku zderzenia obydwaj kierowcy doznali poważnych obrażeń ciała i w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej Policji.