Młodzi Nafciarze eliminują Vive i meldują się w Final Four!

Juniorzy Orlen Wisły Płock w niedzielne południe stanęli na wysokości zadania i w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych pokonali po rzutach karnych Vive Tauron Kielce, czym nie tylko przypieczętowali awans do Final Four Mistrzostw Polski, ale także wyeliminowali kielczan!

Początek “Świętej Wojny” w wykonaniu zawodników z roczników 98-99 był bardzo wyrównany. Gospodarze na pierwsze prowadzenie wyszli w 8. minucie, gdy skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Aleksander Olkowski (3-2). Po chwili trafił Karol Kisiel i zrobiło się 4-2. Dwubramkowa przewaga nie utrzymała się jednak długo, bo już w 14. minucie to goście odwrócili wynik (5-6). W kolejnych minutach żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż jedno trafienie, ale ostatecznie tuż przed przerwą potężnym rzutem z drugiej linii Branko Vujović sprawił, że pierwszą część spotkania wygrali kielczanie (11-12).

Drugą połowę gracze Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego rozpoczęli nieco gorzej, szybko tracąc trzynastą bramkę (11-13). W 39. minucie sytuacja płocczan skomplikowała się jeszcze bardziej, ponieważ Vive po raz pierwszy w meczu odskoczyło na trzy (18-15), a po chwili cztery oczka (19-15). Czas uciekał, a Orlen Wisła była w coraz gorszym położeniu i musiała gonić rywali. Sygnał do ataku dali Jakub Ciećwierz i Damian Woźniak (19-20), także dzięki dobrej postawie w bramce Miłosza Kujawy. Gol różnicy w 50. minucie było stratą jak najbardziej do odrobienia.

Młodym Nafciarzom brakowało trochę “chłodnej głowy”, lecz cały czas łapali kontakt. W 57. minucie przyjezdni wygrywali 25-24, co zwiastowało bardzo emocjonującą końcówkę. W niej miejscowi niesieni dopingiem grupy fanów wyrównali po bramce Olkowskiego (25-25) z siódmego metra, czym… doprowadzili do serii rzutów karnych. Ich bohaterem okazał się Kujawa, którzy obronił trzy z pięciu rzutów przeciwników i tym samym Wisła oprócz awansu do Final Four wyeliminowała Vive!

Orlen Wisła Płock – UKS Anilana Łódź 39:22 (22:9)
Bramki:
Olkowski 7, Lejza 7, Tartas 6, Ciećwierz 5, Wołowiec 4, Chabior 4, Woźniak 2, Mierzwicki 1, Koziński 1, Borowski 1, Pawłowski 1.

Orlen Wisła Płock – MSPR Siódemka-Miedź Legnica 30:24 (10:11)
Bramki:
 Lejza 8, Olkowski 7, Kisiel 4, Ciećwierz 4, Tartas 3, Wołowiec 3, Rekosz 1.

Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce 29:27 (11:12), karne 4:2
Bramki:
Kisiel 9, Olkowski 6, Ćwiećwierz 4, Wołowiec 4, Woźniak 3, Lejza 2, Koziński 1.

Pozostałe wyniki:
Vive Tauron Kielce – MSPR Siódemka-Miedź Legnica 28:29 (16:15)

UKS Anilana Łódź – Vive Tauron Kielce 23:32 (12:16)
MSPR Siódemka-Miedź Legnica – UKS Anilana Łódź 25:21 (13:6)

Klasyfikacja końcowa:
1. Orlen Wisła Płock – 6 punktów – 98:73 (+25)
2. MSPR Siódemka-Miedź Legnica – 4 punkty – 78:79 (-1)
3. Vive Tauron Kielce – 2 punkty – 87:81 (+6)
4. UKS Anilana Łódź – 0 punktów – 66:96 (-30)

Stawkę Final Four uzupełniły UKPR Agrykola Warszawa i SPR Wybrzeże Gdańsk. Miejsce turnieju finałowego pozostaje do ustalenia.

Źródło: własne / SPR Wisła Płock