Szczypiorniści polegli w Veszprem

W 12. kolejce EHF Velux Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock nie sprostała finalistom poprzedniej edycji rozgrywek Telekom Veszprem i przegrała na Węgrzech 25-31.

Przez 20. minut sobotniego starcia Nafciarze grali z gospodarzami jak równy z równym. Co prawda to Węgrzy byli na prowadzeniu (13-11), ale ich przewaga nie była zbyt wysoka. Później gościom nie wychodziło zbyt wiele, co zawodnicy Telekom Veszprem pewnie wykorzystali. W 25. minucie wygrywali 16-12 i do przerwy nie pozwolili Orlen Wiśle Płock zbliżyć się na mniej cztery trafienia (18-14).

Osiem minut po wznowieniu gry było już tylko 18-16. Świetnie w bramce przyjezdnych spisywał się Rodrigo Corrales, na którego dopiero w 39. minucie sposób znalazł Laszlo Nagy. Wcześniej dwie bramki dla płocczan zdobyli Tomasz Gębala i Dmitrij Żytnikow. Wicemistrzowie Polski nie dawali za wygraną i trzymali dystans. Gracze Xaviera Sabate cały czas byli bliżej zwycięstwa, a co jakiś czas odskakiwali na 3-4 bramki. W 47. minucie Momir Ilić jeszcze bardziej przybliżył ich do wygranej (24-19), ale na dziesięć minut przed końcem rzut Michała Daszka dawał jeszcze nadzieję (24-22). Ostatnia faza spotkania to jednak popis Madziarów, którzy tuż przed upływem regulaminowego czasu – za sprawą Ilicia – zwiększyli różnicę do sześciu oczek (31-25).

Wiślacy przed meczem zapowiadali, że będą szukali swojej szansy, ale koniec końców nic z tego nie wyszło. Na ich nieszczęście ich jedyny kontrkandydat w walce o ostatnie miejsce premiowane awansem do TOP – Bjerringbro Silkeborg sprawił wielką niespodziankę ogrywając na wyjeździe THW Kiel (24-21). Oznacza to, że płocczanie muszą powalczyć o punkty w starciach z dużo wyżej notowanymi Paris Saint-Germain Handball oraz FC Barcelona Lassa. Duńczycy zagrają natomiast z SG Flensburg-Handewitt oraz Kadetten Schaffhausen i w tym drugim pojedynku będą zdecydowanym faworytem.

Telekom Veszprem – Orlen Wisła Płock 31-25 (18-14)

Telekom Veszprem: Mikler, Alilović – Gulyas, Ivancsik 1, Schuch, Ilić 7, Gajić 2, Nilsson 5, Nagy 6, Ugalde 5, Marguc 1, Rodrigez, Terzić, Blagotinsek, Lekai 4, Ligetvari.

Orlen Wisła Płock: Corrales, Morawski – Daszek 3, Duarte 1, Racotea, Wiśniewski 2, Ghionea 1, Rocha 1, Piechowski, Tomasz Gębala 3, Ivić 4, Tarabochia 2, Maciej Gębala 1, Pusica 2, Mihić 1, Żytnikow 4.